baner_AK
reklama-SWWS

Uczeń z „Kopernika” z sukcesami w Amatorskiej Lidze MMA 2022

W sobotę 19 listopada w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawiły się 3 oktagony, w których toczyły się widowiskowe walki. W turnieju ALMMA zaprezentował się 17 letni uczeń kaliskiego „Kopernika” – Igor Dusza z MMA Tornado Kalisz.

Kaliszanin, który w ubiegłym roku zdobył II miejsce w kategorii zawodników początkujących, tym razem wystartował na próbę także w kategorii zawodników zaawansowanych. Reprezentant MMA Tornado Kalisz wyraźnie wygrał swój ćwierćfinał w kategorii juniorów do 70 kg z Radosławem Czernikiem z FightSports, dominując nad swoim przeciwnikiem zarówno w elemencie walki bokserskiej, jak i zapaśniczej. Kaliszanin dopiero w półfinale musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy kategorii zawodników zaawansowanych, Oskara Stachura z Bebson Club. Jak się okazało, była to jedyna przegrana walka Igora w tym turnieju. Podrażniony przegraną w półfinale, zdominował swoich przeciwników w kategorii zawodników początkujących (maksymalnie 3 turnieje MMA), wygrywając na punkty swój ćwierćfinał z Krzysztofem Ałanowskim z MMA Team Tczew oraz przed czasem pojedynek półfinałowy (dźwignia łokciowa z dosiadu) z Oskarem Żytek Sharks Łódź. Wreszcie – decyzją sędziowską – wygrał także walkę finałową z Oskarem Rybaczykiem z Akademii Sportów Walki. Warto dodać, że już sam start jednego dnia w dwóch kategoriach tak wyczerpującego i wymagającego sportu walki jakim jest MMA, był bardzo dużym wyzwaniem. Godnym podziwu jest sukces kaliskiego zawodnika w obu kategoriach turniejowych. W zawodach startowali zawodnicy z Niemiec, Skandynawii, Czech, Białorusi, Ukrainy i Polski.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze