Uczeń z Opatówka najlepszym ogrodnikiem

Za nami finał centralny XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbył się 28-29 maja na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. W bloku „Ogrodnictwo” bezkonkurencyjny okazał się uczeń Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka, Michał Przybył, który wcześniej zwyciężył również w eliminacjach okręgowych, rozgrywanych w SGGW w Warszawie.

W finałowej rozgrywce wystartowało 207 uczniów szkół średnich z całej Polski, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas eliminacji okręgowych odbywających się w kwietniu. Uczestnicy rywalizowali w 11 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, gastronomia, technologia żywności, agrobiznes, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska, architektura krajobrazu oraz weterynaria.

Michał Przybył musiał zmierzyć się na każdym z trzech etapów Olimpiady z testem na 60 pytań oraz trzema zadaniami praktycznymi – po jednym z warzywnictwa, sadownictwa i roślin ozdobnych. Z pewnością było warto, ponieważ oprócz prestiżu związanego ze zwycięstwem przypadła mu w udziale nagroda finansowa za zajęcie I miejsca oraz dodatkowo stypendium naukowe. Michał Przybył jako laureat może również liczyć na indeks wybranej uczelni rolniczej w Polsce, a także na zwolnienie z części pisemnej egzaminów zawodowych. Warto dodać, że Michał jest uczniem klasy trzeciej i ma szansę powtórzyć sukces w przyszłym roku podczas kolejnej edycji OWIUR.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze