Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Uczniowie Ekonomika z wizytą na komendzie

Blisko pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu wzięła udział w „dniu otwartym” zorganizowanym na terenie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Młodzież podczas spotkania zapoznała się ze szczegółami dotyczącymi naboru do służby oraz dowiedziała się jak wygląda struktura organizacyjna komendy. Policjanci poszczególnych komórek organizacyjnych omówili jak wygląda ich codzienna służba oraz zaprezentowali wykorzystywany podczas pracy sprzęt.

We środę, 20 grudnia br. przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu spotkali się z uczniami klas mundurowych Zespołu Szkół Ekonomicznych, aby promować zawód policjanta.

Podczas spotkania policjanci i pracownicy Policji zachęcali do wstąpienia do służby i przedstawiali perspektywy, jakie daje praca jednej z największych formacji mundurowych w naszym kraju.

Pracownik Wydziału Ogólnego w przystępny sposób omówił zasady naboru do służby. Przedstawił też wymogi formalne oraz szczegółowo nakreślił procedurę kwalifikacyjną, która składa się z kilku etapów, w tym badań psychologicznych, testu wiedzy, testu sprawności fizycznej oraz szczegółowych badań lekarskich.

Podczas spotkania młodzież została zapoznana ze specyfiką pracy poszczególnych wydziałów i komórek organizacyjnych, wskazując możliwości rozwoju oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z codziennymi obowiązkami przewodnika psa służbowego, policjantów ruchu drogowego oraz funkcjonariuszy zajmujących się profilaktyką społeczną. Jedną z atrakcji była też możliwość odwiedzenia strzelnicy i rozmowa z instruktorami wyszkolenia strzeleckiego.

Funkcjonariusze podczas rozmów podkreślali, że zadaniem Policji jest dbanie o bezpieczeństwo w naszym kraju, a noszenie munduru zobowiązuje. W codziennej służbie policjanta ważna jest chęć niesienia pomocy i empatia, ale też duża odporność psychiczna, ponieważ podczas różnych interwencji można spotkać się z sytuacjami stresującymi, a nawet takimi zagrażającymi życiu lub zdrowiu, jednak satysfakcja z realizowanych zadań rekompensuje minusy służby.

Policja przypomina wszystkim kandydatom, że kompleksowe informacje dla kandydatów do służby można znaleźć na stronie internetowej: http://bip.poznan.kwp.policja.gov.pl/KWP/rekrutacja-do-sluzby-w

źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze