baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Uczniowie Technikum św. Józefa z wizytą w Archiwum Państwowym

Czym zajmuje się Archiwum? Jakie dokumenty są w nim przechowywane? Jak odnaleźć swoich przodków i stworzyć rodzinne drzewo genealogiczne? Na te i szereg innych pytań odpowiedzi szukali uczniowie „złotego” kółka historycznego z technikum im. św. Józefa podczas wizyty w Archiwum Państwowym w Kaliszu.

Uczestnicy lekcji archiwalnej zapoznali się z nietypową historią kaliskiego archiwum, jego zasobach i sposobach przechowywania materiałów archiwalnych. Mieli również możliwość analizowania XIX i XX- wiecznych akt metrykalnych, gdzie natknęli się na intercyzę przedmałżeńską Marii  Konopnickiej (z domu Wasiłowskiej) z własnoręcznym podpisem pisarki. Młodzi historycy zdobyli również wiedzę na temat sposobów i metod wyszukiwania informacji w archiwalnych zasobach oraz obejrzeli magazyny, do których na co dzień wstęp mają tylko pracownicy.
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze