baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Uczniowie V LO przekonali się o tym jak ważna jest komunikacja

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu rozpoczął się cykl szkoleń „Nauczyciel + Uczeń = Dobrostan wzajemnych relacji i skuteczna komunikacja”, oparte na metodzie Komunikacji Transformującej.

„Transforming CommunicationTM to zestaw narzędzi na „trudne czasy”, dzięki któremu łatwiej skonsolidować zespół, dogadać się, zbudować długofalowe relacje, uzyskać synergię w działaniu, mieć większą satysfakcję ze współpracy na linii nauczyciel – uczeń. Szkolenie prowadzą wspólnie Kama Kowalewska – Kulawinek, Certyfikowany Coach, Trener Inteligencji Emocjonalnej i Anna Połedniok, międzynarodowy trener Transforming CommunicationTM, Trener TUS. Szkolenie jest ich autorską propozycją i powstało z myślą o wzajemnych relacjach nauczycieli i uczniów, dzięki którym nauka i nauczanie może stać się przyjemne dla obu stron. Wzajemna współpraca oparta na szacunku, uznaniu i motywacji to podstawy do spokojnego rozwoju zarówno dzieci, młodzieży, jak i nauczycieli. Badania dowodzą, że mózg przyswaja informacje szybciej w przyjaznym i bezpiecznym środowisku, pod względem akceptacji i zrozumienia potrzeb oraz wartości drugiego człowieka. W zajęciach warsztatowych bierze udział 10 nauczycieli i 20 uczniów.

Nasz autorski projekt, zawierający elementy tzw. Inteligencji Emocjonalnej, Pozytywnej Dyscypliny oraz Komunikacji Transformującej, ma charakter innowacyjny w skali ogólnopolskiej. V Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu jest pierwszą szkołą, w której rozpoczynamy realizację projektu. Mamy nadzieję, że uda nam się dotrzeć z programem do wybranych placówek edukacyjnych na terenie całego kraju – mówi Kama Kowalewska – Kulawinek.

Dzisiejsze warsztaty będą próbą zbliżenia nauczycieli i uczniów w relacjach, aby mogli na kolejnych spotkaniach dostrzegać swoje potrzeby oraz rozwiązywać problemy. Zaczynamy integracją i pracą zespołową. Można powiedzieć, że pierwszy dzień polega na diagnostyce oraz budowaniu więzi w komunikacji. Wypracowane przez grupę rozwiązania i elementy, będą potrzebne w kolejnych dniach warsztatowych – dodaje Anna Połedniok.

Źródło: V LO

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze