Uczniowie z Liskowa na stażu w Rimini

W piątek w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie odbyło się oficjalne podpisanie umów pomiędzy instytucją wysyłającą, a uczestnikami mobilności w programie Erasmus +. Projekt Erasmus + realizowany przez szkołę zakłada odbycie stażu zagranicznego przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie u partnerów zagranicznych w Rimini we Włoszech.

Staż realizowany jest przy współpracy z firmą Sistema Turismo (akredytowane centrum szkoleniowe, które zajmuje się promocją, organizacją oraz zarządzaniem stażami zawodowymi oraz programami edukacyjnymi dla uczniów, kadry nauczycielskiej, młodych pracowników oraz organizacji z całej Europy), z którą szkoła współpracuje już od 6 lat i wspólnie realizuje kolejne projekty.

10 września 2022 r. 16-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie, kształcących się w zawodzie technik robót wykończeniowych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług  gastronomicznych wraz z opiekunami wyjedzie na 3-tygodniowy staż zagraniczny do Rimini we Włoszech. Głównym celem realizowanego projektu jest podniesienie umiejętności i kwalifikacji zawodowych uczniów technikum poprzez udział w zagranicznej praktyce zawodowej. Poprzez realizację programu praktyk uczestnicy projektu poszerzą wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz umiejętności związane z kierunkiem kształcenia i przyszłym zawodem:

  • podniosą kompetencje zawodowe,
  • podniosą kompetencje językowe – przełamanie bariery w komunikowaniu się
    w języku obcym w miejscu pracy i prywatnie,
  • podniosą umiejętności i kompetencje społeczne tj. umiejętność rozwiązywania wynikłych problemów i konfliktów, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych, umiejętność budowania więzi emocjonalnych z innymi członkami grupy,
  • wykształcą postawę otwartości na inną kulturę i kraj – umiejętność pracy
    w zespole międzynarodowym.

Podczas praktyk młodzież będzie miała okazję poznać włoskie rozwiązania branżowe, zweryfikować swoją wiedzę teoretyczną w aspekcie praktycznym, podnieść swoje umiejętności z języka angielskiego i poznać podstawy języka włoskiego. Będzie to również czas na poznanie kultury i historii Włoch ponieważ w programie przewidziane są wycieczki do Wenecji i San Marino.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze