Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Uczniowie z SP3 powędrowali z prezentami do małych pacjentów „Okrąglaka”

Siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kaliszu postanowili, że nie będą robić sobie nawzajem prezentów mikołajkowych czy wigilijnych, lecz obdarują pacjentów oddziału pediatrycznego w kaliskiego „Okrąglaka”. Do działania zachęciła ich omawiana w trakcie zajęć lektura „Oskar i pani Róża”.

,,Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy albo zapomni, co mu dolega albo zaśnie – w każdym razie wygra”. Te słowa Henryka Sienkiewicza stały się rzeczywistością w przypadku uczniów klasy 7a z SP3. W realizacji pomysłu hojnie wspomogli ich rodzice, wraz z którymi zakupili ogromne ilości pisaków, kredek, ciastoliny, plasteliny, kolorowanek, bloków, wyklejanek itp. i zrobili prezenty dla hospitalizowanych w okresie świątecznym dzieci.
„Zaangażowanie rodziców było ogromne! Nieocenioną pomoc okazała Joanna Hajdziony, która nie tylko towarzyszyła klasie podczas pobytu w szpitalu, ale także zorganizowała i przewiozła na miejsce bajkowe stroje, za których użyczenie należą się wielkie podziękowania dla Figle Migle oraz Pani Katarzyny Ryszewskiej!” – czytamy w podsumowaniu inicjatywy na stronie szkoły.

Magiczny klimat świąt udało się mocno odczuć również dzięki wykonaniu na skrzypcach kolędy przez Zuzannę Kranc, a w bajkowe postacie wcielili się: Wirginia Hajdziony, Fabian Błaszczyk oraz Bruno Wolf.

Źródło: SP3

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze