baner_AK
reklama-SWWS

Uczniowie ze słowackiego Revuca z wizytą w Kaliszu

Polscy i słowaccy uczniowie wraz z nauczycielami byli dzisiaj gośćmi wiceprezydenta, Grzegorza Kulawinka. W sali recepcyjnej wiceprezydent przekazał młodym ludziom najważniejsze informacje o mieście i jego historii, rozwoju oraz ofercie kulturalnej i sportowej.

Piętnastu uczniów ze słowackiego miasta Revuca gości w Szkole Podstawowej nr 18 w ramach międzynarodowego projektu związanego z recyklingiem i ekologią pt.: Teens – eco-friendly designers and inventors to save the planet”, finansowanego z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbyło się w poniedziałek 26 września. Grupa uczestników odwiedziła ZUOK „Orli Staw”, a w programie znalazło się także zwiedzanie Kalisza i jego atrakcji, m.in. ekspozycji na wieży ratusza. Ta część projektu potrwa do piątku, a już w październiku polscy uczniowie odwiedzą swoich słowackich kolegów. Na zakończenie wizyty wszyscy otrzymali drobne upominki.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze