2-Latarnik-1200x200-Zyczenia-Wielkanocne-Uniwersytet-Kaliski-baner-2024
Baner 3D
baner_GM

Udany rewanż Developres SkyRes Rzeszów na własnej hali

Niedzielny mecz z Developresem SkyRes Rzeszów był spotkaniem w ramach 20. kolejki fazy zasadniczej TAURON Ligi. Gospodynie skutecznie zrewanżowały się za porażkę w Kaliszu 23 grudnia, kiedy przegrały swój pierwszy mecz w sezonie. Pomimo trzech punktów dla rzeszowianek w pierwszym i trzecim secie długo toczyła się walka punkt za punkt i dopiero sama końcówka wyłaniała zwycięzcę. Developres dzięki wygranej wrócił na pierwsze miejsce w tabeli, zespół z Kalisza pozostaje na ósmym miejscu. MVP meczu została Jelena Blagojević, ze strony kaliszanek kolejny raz najskuteczniejsza była Monika Gałkowska, zdobywczyni 18 punktów.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Po skutecznym ataku Moniki Gałkowskiej i autowym zagraniu Aleksandry Rasińskiej w kolejnej wymianie kaliszanki wyszły na prowadzenie 7:8. Gospodynie jednak nie odpuszczały i koniecznie chciały zrehabilitować się po odpadnięciu z Pucharu Polski, gdzie przegrały w tie-breaku z Chemikiem Police kilka dni wcześniej. Czas trenera Antigi przyniósł skutek, bo rzeszowianki wróciły na prowadzenie, ale chwilę później po kolejnym dobrym ataku Moniki Gałkowskiej znowu prowadzenie objął zespół z Kalisza – 14:13. Gra wyglądała w podobny sposób bardzo długo. Było sporo długich akcji, gdzie oba zespoły potwierdzały dużą determinację, a wynik cały czas wracał do remisu, po nieznacznej przewadze jednej ze stron. Wiceliderki tabeli zdołały przejąć inicjatywę dopiero po asie Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej dającym przewagę 22:21. Czas dla trenera Jacka Pasińskiego pozwolił zagrać dobrą akcję, która dała kolejne wyrównanie, ale później trzy punkty z rzędu zdobyły rzeszowianki wygrywając pierwszego seta 25:22.

Pierwsze piłki w drugiej partii znowu były wyrównane, ale Developres zdołał wypracować przewagę przy stanie 6:4. Chwilę później w polu serwisowym pojawiła się Anna Stencel i dzięki jej serii świetnych zagrywek rzeszowianki powiększyły przewagę. W środkowej części seta gospodynie kontrolowały grę, później na zagrywkę wróciła Stencel zagrywając asa. Ewidentnie środkowa Developresu była w świetnej formie jeśli chodzi o serwis, pozwalając gospodyniom wygrać również drugiego seta.

Zespół Energa MKS Kalisz dobrze rozpoczął trzeciego seta chcąc powalczyć o powrót do meczu. Co prawda to Developres rozpoczął od prowadzenia 3:1, ale w kolejnych akcjach trzy razy dobrze zaatakowała Monika Gałkowska, dwukrotnie blokiem zatrzymała rywalki Monika Ptak i prowadzenie wróciło na stronę „Kalisza” – 3:6. Przewaga 2-3 punktów utrzymywała się przez dłuższy czas, a w meczu coraz więcej było dłuższych wymian. Niestety przy stanie 13:15 dobrą serię za sprawą swojej kapitan i późniejszej MVP meczu, Jeleny Blagojević zaliczył Developres. Pomimo przewagi gospodyń szczelny blok Emilii Muchy i przytomność na siatce Karoliny Bednarek pozwoliły wyrównać 21:21. W końcówce jednak z dobrej strony pokazała się oszczędzana w spotkaniu Kiera Van Ryk, a do tego kolejnego asa dołożyła Anna Stencel i Developers SkyRes Rzeszów wygrał na własnym parkiecie wracając na pozycję lidera tabeli TAURON Ligi.

Developres SkyRes Rzeszów 3:0 Energa MKS Kalisz

Energa MKS Kalisz: Ewelina Polak (3), Monika Ptak (6), Karolina Bednarek (3), Zuzanna Szperlak (4), Monika Gałkowska (18), Emilia Mucha (6), Justyna Łysiak (libero) oraz Marta Budnik, Aleksandra Gromadowska (1) i Sylwia Kucharska

Źródło: Energa MKS Kalisz