Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

„UFO wylądowało” – oficjalne otwarcie hali pneumatycznej

Dziś przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Jana Paderewskiego nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu sportowego APR Arena Kalisz. Po części oficjalnej odbył się mecz międzypokoleniowy z udziałem Władz Miasta, nauczycieli, uczniów i zawodników Akademii Piłkarskiej Reissa.

Cieszę się, że to o czym rozmawialiśmy, to co było tylko w planach, udało się dzisiaj zmaterializować. Jednocześnie polepszyliśmy również warunki prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego dla IV Liceum Ogólnokształcącego. Przy tej inwestycji można powiedzieć, że skorzystają wszyscy – kaliskie kluby sportowe, szkoła, Miasto i mieszkańcy Kalisza, którzy dzięki temu obiektowi będą mogli zadbać o swoją formę fizyczną – mówił podczas oficjalnego otwarcia prezydent miasta – Krystian Kinastowski.

Hala pneumatyczna powstała przy współpracy Akademii Piłkarskiej Reissa z Urzędem Miasta Kalisza oraz IV Liceum Ogólnokształcącym w celu promowania aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród mieszkańców.

Od kilkunastu miesięcy rozmawialiśmy na temat takiej inwestycji, którą zrealizowaliśmy również w innych miejscowościach. Uważam, że jest to strategia 3 x win, ponieważ każda ze stron powinna być w tej sytuacji zadowolona i wygrana. Zgadzam się z prezydentem – Kalisz zasługuje na dobrych i znanych piłkarzy. Jako Akademia Piłkarska Reissa posiadamy już trzy, a nawet cztery lokalizacje w Kaliszu, a co za tym idzie – ponad 300 zawodników. Naszym zadaniem jest dostarczenie tych utalentowanych zawodników. W reprezentacji Polski jest jeszcze wiele do zrobienia, jednak mam nadzieję, że za parę lat reprezentant Kalisza znajdzie się w takiej reprezentacji. Zapraszamy do trenowania najmłodszych już od 4 roku życia – podkreślił prezes Akademii Piłkarskiej Reissa – Piotr Matecki.

APR Arena Kalisz to pierwszy taki obiekt na mapie Kalisza. Boisko ze sztuczną trawą najwyższej jakości, zadaszone z wyposażoną w system grzewczy halą pneumatyczną w okresie jesienno-zimowym. Obiekt osłonił niedawno wymienioną sztuczną nawierzchnię, dzięki czemu młodzi sportowcy mają zapewniony komfort podczas treningów bez względu na warunki atmosferyczne. Z hali korzystać mogą uczniowie, zawodnicy, ale również mieszkańcy naszego miasta. Więcej informacji – KLIK.

Mam nadzieję, że dzięki temu obiektowi wszyscy, zarówno moje uczniowie, jak i adepci Akademii Piłkarskiej Reissa, ale i mieszkańcy będą zdrowi, bo będą się rozwijać sportowo. W tym roku kierunkiem polityki oświatowej jest właśnie rozwój aktywności fizycznej, stąd jeszcze większa radość, że ten obiekt posiadamy. Wszyscy mówią, że wylądował balon albo UFO, a tak naprawdę jest to niezwykłe miejsce i mam nadzieję, że spod niego kiedyś wyfruną młodzi, zdolni, przyszli sportowcy, o których jeszcze w kraju, a na pewno w naszym regionie usłyszymy – wyraziła swoją radość dyrektorka IV Liceum Ogólnokształcącego – Joanna Dolna.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Kalisz

Zdjęć dużo… Szkoda, że brak choć jednego zdjęcia z zewnątrz…

Najnowsze