baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Uhonorowano wyjątkowych nauczycieli i kreatywne inicjatywy uczniowskie

W Kaliszu odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzono przyjaciół młodzieży wśród nauczycieli oraz najciekawsze inicjatywy samorządów uczniowskich zrealizowane w minionym roku szkolnym. Wydarzenie zorganizowała Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza przy wsparciu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

Konkurs „Przyjaciel Młodzieży” pozwolił uczniom zgłosić nauczycieli, którzy w szczególny sposób przyczynili się do ich rozwoju i wsparcia. Wśród nominowanych znaleźli się: Remigiusz Przybyła, Ewelina Lis-Jarnuszkiewicz i Paulina Jarzębska z I LO im. A. Asnyka, Aneta Leńska, Magdalena Grygiel i Maria Szczap z III LO im. M. Kopernika, Aleksandra Żukowska z V LO im. J. Sobieskiego, Aleksandra Kwaśniewska z Technikum TEB Edukacja, Karolina Olczak i Ewa Krzemińska z Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych im. Ks. Józefa Sieradzana oraz Cezary Promny i Joanna Salamon z Technikum im. Św. Józefa.

O idei konkursu opowiedziała Anna Druciarek – Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza:

„Bardzo się cieszę, że nasza inicjatywa przypadła państwu do gustu i mam nadzieję, że co roku będziemy spotykać się podczas takiej gali. Chciałabym przybliżyć państwu skąd wziął się pomysł na konkurs 'Przyjaciel Młodzieży’. Otóż szkoła jest dla uczniów drugim domem, spędzamy w niej kilkanaście lat i poznajemy wielu różnych nauczycieli. Dla każdego ucznia tym przyjacielem może być inna osoba. Muszę przyznać, że przy czytaniu zgłoszeń momentami miałam ciarki, bo te opisy chwytały za serce i było czuć niesamowitą więź, autorytet i wdzięczność.”

Zaszczytny tytuł laureata przypadł Pani Aleksandrze Kwaśniewskiej, której uczniowie napisali w konkursowym zgłoszeniu : „Dzięki Pani Oli wiemy, że dorośli mogą być wsparciem dla nas. Dzięki Pani Oli wiemy, że nauczyciel może być przyjacielem.”

O tytuł „SUper Inicjatywa” rywalizowały projekty zrealizowane przez samorządy uczniowskie. Zwycięzcą okazała się akcja „Beauty Mental” z V LO promująca zdrowie psychiczne. Wyróżniono także „Szkolną Maskotkę” (I LO), „Dzień bez plecaka” i „Dzień Idola” (ZSE), Turniej Kostki i „Wyraź siebie kolorem” (III LO) oraz Międzyszkolną Pocztę Walentynkową (III LO).

Oprawę artystyczną zapewnili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej oraz zespół wokalny „The Badgers” z I LO. Całość wydarzenia poprowadził Piotr Juszczak Radny Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze