Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Ujęcie” Wegner w CKiS

„Ujęcie” Natalii Wegner to nowa wystawa, która pojawi się w Galerii Centrum, przy Łaziennej 6. Wernisaż ekspozycji odbędzie się 20 marca, w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Natalia Wegner jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom obroniła w Pracowni Linorytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. Po studiach, w latach 1999-2004, pracowała w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis, jako asystentka prof. Andrzeja Macieja Łubowskiego. Od 2003 roku pracuje w macierzystej uczelni, obecnie Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, gdzie w przeszłości pełniła funkcję asystentki. prof. Ireneusza Domagały. W 2011 uzyskała stopień doktora sztuki, a w 2020 roku stopień doktora habilitowanego. Od 2021 roku jest kierownikiem XII Pracowni Rysunku.

Od 2016 roku współpracuje z Galerią 33 w Ostrowie Wielkopolskim, której założycielem i kuratorem jest Krzysztof Ryfa. Zajmuje się malarstwem na papierze, stosując technikę kolażu polegającą na umieszczaniu w obrazach spreparowanych malarsko materiałów. Zrealizowała 40 wystaw indywidualnych, brała udział w około 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Mieszka i tworzy w Mosinie pod Poznaniem.

Wernisaż wystawy odbędzie się w środę, 20 marca, w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, o godzinie 18.00. Ekspozycję prac Natalii Wegner będzie można oglądać do 21 kwietnia.

Źródło: UM Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze