Ukończyli nowy zakład produkcyjny w Strefie Gospodarczej Dobrzec-Zachód

Panattoni ukończyło budowę zakładu produkcyjnego o powierzchni 40 000 m² dla firmy Leviat – globalnego producenta innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu oraz sektora budowlanego, działającego w 60 lokalizacjach na świecie. W nowym obiekcie przedsiębiorstwo wytwarzać będzie szeroką gamę zamocowań technologicznych dla branży budowlanej.

Realizacja powstała w Kaliszu, zaledwie 5 km od dotychczasowego obiektu firmy w Nowych Skalmierzycach. Niewielki dystans do większego obiektu pozwoli dalej korzystać z usług wykwalifikowanego zespołu. Jednocześnie firma Leviat zwiększy moce produkcyjne oraz w większym stopniu wykorzysta potencjał dotychczasowej technologii i wyposażenia, co pozwoli na stabilny rozwój przedsiębiorstwa.

“Cieszy mnie, że strefa gospodarcza prężnie się rozwija. Obiekt powstał dla firmy działającej na rynkach światowych. Jest to najnowocześniejszy zakład firmy Leviat w Polsce. Pozwoli na zdecydowane zwiększenie mocy produkcyjnych, a to z kolei poskutkuje wzrostem zatrudnienia. Obecnie firma zatrudnia 350 osób, docelowo może ich być nawet 600. Jest to dobra wiadomość dla naszego miasta i regionu” – mówi wiceprezydent, Grzegorz Kulawinek.

W nowej fabryce Leviat 36 500 m² zajmuje zaawansowana technologicznie część produkcyjna, w której wytwarzane będą m.in. systemy montażowe, zbrojeniowe i transportowe. Powierzchnia nowoczesnej przestrzeni socjalno-biurowej wynosi 3500 m². Obiekt w Kaliszu został zrealizowany w zrównoważony sposób i przejdzie certyfikację metodą BREEAM.

“Doskonała współpraca i wzajemne zrozumienie Panattoni i firmy Leviat nie tylko pozwoliły dostarczyć obiekt, który spełnia wymagania najemcy, ale też zrealizować go w czasie, który pozwolił na utrzymania ciągłości produkcji. Sprawna kooperacja pozwoliła na realizację w terminie mimo procedur związanych z pandemią” – mówi Marek Foryński z Panattoni.

 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter