baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Ukraińskie dzieci chcą kontynuować naukę w Szkole Muzycznej w Kaliszu

Ukraińców stale przybywa do naszego miasta. Wśród nich znajdują się dzieci uzdolnione artystycznie, które chcą kontynuować kształcenie na instrumentach muzycznych w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia imienia Henryka Melcera w Kaliszu. Część z nich przystąpiła do egzaminu kwalifikacyjnego

Rozpoczęła się rekrutacja kandydatów do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Malcera w Kaliszu na rok szkolny 2022/2023. Jednak czy placówka będzie w stanie przyjąć jeszcze w trakcie trwania roku szkolnego część Ukraińców, która wyraziła chęć kontynuacji nauki? O to, jak wygląda sytuacja zapytaliśmy dyrektor placówki Marię Pawelec. 

,,Ukraińcy zainteresowali się naszą placówką, część z nich będziemy mogli przyjąć jeszcze w trakcie trwania tego roku szkolnego, ponieważ jest to przejście z jednej szkoły muzycznej do drugiej”.

Dyrektor zapewnia, że Ukraińcy tratowani są tak samo, jak pozostali uczniowie – 7 z 9 chętnych osób przystąpiło do egzaminów kwalifikacyjnych, m.in. od których zależy czy zostaną przyjęci. Wpływ na przyjęcie do szkoły muzycznej ma również liczbę dostępnych miejsc w placówce. 

,,W Kaliszu jednym z najbardziej obleganych instrumentów jest fortepian, na którym chęć kontynuacji nauki wyraziła szóstka dzieci z Ukrainy. Nie będziemy w stanie przyjąć wszystkich – tylko osoby z najwyższą punktacją. Prawdopodobnie będą to 3 osoby. Z pewnością miejsce znajdzie się dla wyjątkowo uzdolnionego 8-letniego oraz 13-letniego chłopca” – powiedziała.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze