Ulgi w czynszu przedłużone

Prezydent Krystian Kinastowski przedłużył okres obowiązywania ulg w czynszu dla najemców lokali użytkowych, stanowiących własość gminy. O obniżkę czynszu w marcu mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy zanotowali spadek obrotów w porównaniu ze styczniem 2020 roku.

W przypadku spadku obrotów o 60% lub więcej stosuje się 100% ulgi w czynszu. W przypadku spadku obrotów o od 40% do 59% ulga wynosi 50%. Przedsiębiorcy, którzy zanotowali spadki od 20% do 49% mogą liczyć na 30% ulgi w czynszu. Najemcy posiadający 50% zniżki w czynszu zgodnie z Zarządzeniem Nr 226/2016, otrzymają dodatkowe 20% ulgi. Dokumentem potwierdzającym spadek obrotów jest wydruk z kasy fiskalnej. Osobą, która jest uprawniona do jego wystawienia jest księgowa. Dokument potwierdzający spadek obrotów musi wpłynąć do dwunastego dnia kolejnego miesiąca. Wnioski należy składać do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych drogą elektroniczną lub w siedzibie jednostki przy ul. Dobrzeckiej 18.


Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter