Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Umowa dotycząca realizacji przebudowy drogi w miejscowości Złotniki Małe podpisana

Dziś podpisana została umowa dotycząca realizacji przebudowy drogi powiatowej nr 4587 w miejscowości Złotniki Małe na kwotę 4 952 956,99 zł. Gmina Żelazków w porozumieniu z Powiatem Kaliskim na czas inwestycji przejęła drogę powiatową, co w rezultacie pozwoliło na pozyskanie dofinansowania.

Pozyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego dofinansowanie pokryje umowne 63,63 % wartości całej inwestycji, która po przeprowadzeniu przetargu jest mniejsza niż prognozowana – wobec czego kwota dofinansowania wyniesie 3 151 566,53 zł. Pozostałą kwotę inwestycji pokryją w równych częściach Gmina Żelazków oraz Powiat Kaliski.

Umowa podpisana została przez Michała Kraszkiewicza – Wójta Gminy Żelazków oraz po stronie wykonawcy – PBD SA Kalisz – Mariusza Harendarza – wiceprezesa zarządu. W podpisaniu umowy uczestniczyli również Zastępca Wójta Gminy Żelazków – Anna Sar, Skarbnik Gminy Żelazków – Mariola Warszewska oraz Inspektor Nadzoru – Arkadiusz Rygas.

W ramach zadania przebudowany zostanie odcinek o długości 2721m. Powstanie nowa jezdnia o szerokości 5,5mb wraz z utwardzonym poboczem bitumicznym o szerokości 1,6mb na którym będzie odbywał się ruch pieszo – rowerowy. Wykonanie zadania założono na I połowę roku 2024.

Inwestycja jest projektem wspólnym Gminy Żelazków oraz Powiatu Kaliskiego, ale warto dodać, że wcześniej z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego dofinansowanie otrzymała Gmina i Miasto Stawiszyn, co w rezultacie pozwoli na przebudowę całego odcinka drogi łączącej gminy Żelazków i Stawiszyn.

Źródło: UG Żelazków

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze