baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Upał nie odstraszył uczestników II Biegu „na pożegnanie lata”

30-stopniowa temperatura nie zniechęciła uczestników II Biegu „na pożegnanie lata” w Żelazkowie.  Był to trzeci z biegów zaliczanych do klasyfikacji Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Pasjonaci sportu mieli do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. Do klasyfikacji Grand Prix zaliczany był ten dłuższy.

Zmagania w Żelazkowie były już trzecim akcentem tegorocznej edycji biegowego Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Wcześniej, biegacze sprawdzali swoją dyspozycję sportową podczas „Wiosny Cekowskiej” (5 kilometrów) oraz w Starym Kiączynie (Gmina Stawiszyn), w którym odbył się Bieg Tribecco Stawiszyn 5-10-15km, a w nim biegacze zmierzyli się z dystansem głównym 15 kilometrów.

W zawodach na dystansie 10 km zwyciężył Bartosz Maśnicki z Konina, wyprzedzając kaliszan – Tomasza Perlińskiego i Marcina Andrzejewskiego. W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się być Marlena Kocaj z Dobrzycy, wyprzedzając Olgę Kazimirową z Kalisza i Katarzynę Werner z Malanowa. Na 5-kilometrowym dystansie dwiema najszybszymi kobietami były Justyna Bogacz-Chojnacka ze Skarszewa i Justyna Napierała z Opatówka, a trzecie miejsce zajęła Magdalena Marszałkowska z Kalisza. Wśród mężczyzn na podium stanęli: Mateusz Walczak z Opatówka, Marcin Sztrąpf i Mariusz Roszczyk.

Bieg na pożegnanie lata był jednocześnie przedostatnim wydarzeniem biegowego Grand Prix. Ostatnia impreza z tego cyklu zaplanowana jest na 5 listopada. Będzie to IV Bieg Chrystowskich dla Niepodległości, który odbędzie się obok Pałacu Tłokinia w Tłokini Kościelnej.

Organizatorami zmagań są: Klub Biegacza Supermaratończyk i Urząd Gminy Żelazków, a współorganizatorem – Powiat Kaliski.

fot. M. Walczak

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze