reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Uratujmy zabytkowe cmentarze od zapomnienia

Tradycyjnie 1 listopada odbędzie się kwesta na ratowanie zabytkowych nekropolii. W tym roku celem zbiórki jest m.in. wykonanie konserwacji nagrobka Marii ze Świtalskich Czarnieckiej, zmarłej w 1913 r., pochowanej na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Górnośląskiej.

Zbiórka do puszek odbędzie się jednocześnie na dwóch cmentarzach ˗ komunalnym przy ul. Poznańskiej w godzinach od 8.00 do 16.00 oraz rzymskokatolickim przy ul. Górnośląskiej w godzinach od 8.00 do 14.00 i od 15.00 do 18.00.

Istnieje również możliwość wpłaty datków na konto PTTK Oddział w Kaliszu nr 33 1090 1128 0000 0000 1201 5712 w banku Santander Bank Polska SA (w tytule wpłaty należy wpisać: „darowizna ˗ kwesta 2022”).

W ubiegłym roku udało się zebrać 20.263,10 złotych. Za te środki odnowiono nagrobek Józefy Hadryś, przypadkowej ofiary zajść w Kaliszu w czerwcu 1905 roku, a także dwie płyty epitafijne z grobowca rodzin Thanów i Hintzów. To miejsce spoczynku Fryderyka Hintza, producenta fortepianów, u którego praktykował Gustaw Arnold Fibiger, założyciel słynnej fabryki fortepianów i pianin, a także rodziny Thanów – właścicieli Hotelu Drezdeńskiego, mieszczącego się niegdyś przy ulicy Grodzkiej.

Zachęcamy kaliszan i gości przebywających w naszym mieście do wsparcia działań na rzecz ratowania
naszego dziedzictwa. W zbiórce publicznej każdy może wziąć udział, czy to poprzez złożony datek czy też
jako kwestarz – powiedzieli organizatorzy kwesty, Krystian Kinastowski oraz Mateusz Przyjazny

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze