Uroczysta inauguracja na Akademii

W poniedziałek 4 października miała miejsce uroczystość inauguracji roku akademickiego 2021/2022 w Akademii Kaliskiej. Niemal 3100 studentów nauczania stacjonarnego i niestacjonarnego będzie uczęszczało na studia.

Inauguracja rozpoczęła się od uroczystej mszy świętej w kaliskim kościele garnizonowym. W samo południe rozpoczęła się immatrykulacja studentów pierwszego roku, którzy w obecności członków senatu Akademii Kaliskiej oraz zaproszonych gości, zostali przyjęci do grona studentów. 

Rozpoczynamy nowy rok akademicki 2020-2021, podobnie jak poprzedni rok w obliczu obostrzeń wynikających z ogólnoświatowych uwarunkowań pandemii koronawirusowej. Obecnie funkcjonujemy w warunkach czwartej fali pandemii. Przestrzegamy tych obostrzeń skrupulatnie, wprowadzając coraz to nowe ich formy, wynikające z dokładnej analizy sytuacji epidemiologicznej nie tylko w Polsce i w naszym regionie, ale biorąc pod uwagę prognozy epidemiologiczne dotyczące rozprzestrzeniania się tej pandemii na świecie, w poszczególnych regionach świata i w poszczególnych krajach. Mamy w naszej uczelni unikalną możliwość przeprowadzania takich analiz ponieważ aktualnie pracują na naszej Uczelni jako samodzielni pracownicy naukowi czterej byli Główni Inspektorzy Sanitarni oraz wybitni naukowcy klasy światowej w tym epidemiolodzy klasy światowej tacy jak np. prof. Witold Zatoński, wybitni statystycy tacy jak: prof. Mirosław Krzyśko czy prof. Andrzej Młodak, jak również prof. Waldemar Ratajczak – jeden z najwybitniejszych polskich ekspertów z zakresu planowania przestrzennego. Ich uwagi i rady są podstawą do podejmowania przez Władze Uczelni regulacji dotyczących ochrony studiującej młodzieży i naszych pracowników, w tym dydaktyków i naukowców przed ewentualnymi skutkami pandemii. Dlatego też czasami regulacje i obostrzenia mające związek z pandemią wprowadzane przeze mnie były i są wcześniejsze, aniżeli na innych uczelniach polskich, nawet tych renomowanych. Jak dotychczas obostrzenia i regulacje wprowadzane w naszej Uczelni przyniosły pozytywne skutki, a zachorowania związane z zakażeniem wirusem były sporadyczne i w większości, jak wynika z analiz i dochodzeń sanitarnych nie były związane z pracą czy nauką na terenie naszych obiektów. (…) Chciałbym podziękować kadrze dydaktycznej i naukowej, oraz pracownikom administracji za zaangażowanie w rozwój Uczelni.

- powiedział rektor Akademii Kaliskiej, prof. Andrzej Wojtyła

Studenci mają możliwość kształcenia na 21 kierunkach studiów pierwszego stopnia, 10 kierunkach studiów magisterskich oraz dwóch, w których można uzyskać stopień doktora – naukach o zdrowiu i naukach o bezpieczeństwie. Kształcenie odbywa się w zakresie 31 specjalności. Uczelnia prowadzi także studia podyplomowe, w rozpoczętym właśnie roku akademickim skorzysta z nich ponad 400 słuchaczy na 22 kierunkach. Na terenie uczelni znajdują się cztery wydziały: Wydział Nauk Społecznych, Wydział Nauk o Zdrowiu, Wydział Politechniczny oraz Wydział Medyczno-Społeczno-Techniczny we Wrześni.

W Akademii Kaliskiej pracuje obecnie 101. samodzielnych pracowników naukowych (profesorów, profesorów uczelnianych oraz dr habilitowanych) w tym 47. profesorów tytularnych. Jest także pięciu profesorów wizytujących, w tym trzech zagranicznych.  Kadra dydaktyczna liczy w sumie 294 pracowników.

Źródło: Akademia Kaliska 

 

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter