baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Uroczyste zakończenie XI Kaliskiego Tygodnia Zdrowia – ,,Od juniora do seniora”

Z udziałem Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Pawła Gilewskiego, posłanek Karoliny Pawliczak i Alicji Łuczak oraz Rektora Uniwersytetu Kaliskiego, profesora Andrzeja Wojtyły, a także przedstawicieli instytucji i firm biorących udział i wspierających to ważne wydarzenie z zakresu zdrowia publicznego odbyło się w miniony poniedziałek uroczyste zakończenie XI Kaliskiego Tygodnia Zdrowia. Najważniejszymi bohaterami byli jednak laureaci konkursów plastycznych, quizów wiedzy i zawodów sportowych, czyli przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uroczystość odbyła się na kampusie Uniwersytetu Kaliskiego i zgodnie z tradycją, właśnie podczas podsumowania Kaliskiego Tygodnia Zdrowia, nagradzani są laureaci – od przedszkolaków, przez uczniów szkół podstawowych i średnich, aż po dorosłych. Tym sposobem w wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób.

– Jestem pod wrażeniem tego, co zobaczyłem w Kaliszu – powiedział Paweł Gilewski Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny – Gratuluję laureatom zmagań sportowych i licznych konkursów, ale również ich opiekunom i rodzicom. Widzę, wasze zaangażowanie i ogrom włożonej pracy.

– Kaliski Tydzień Zdrowia to cykliczna impreza, której nie byłoby bez uczestników. To właśnie przedszkolaki, uczniowie, a nawet seniorzy, którzy odpowiadają na nasze zaproszenie i biorą udział w zmaganiach, są najważniejsi. Ale oczywiście nasze wydarzenie nie miałoby takiego rozmachu, gdyby nie patroni i partnerzy wydarzenia, którzy każdego roku fundują nagrody i pomagają nam w organizacji. Wszystkim szczerze dziękuję i zapewniam, że będę prosił o pomoc przy organizacji kolejnej edycji Kaliskiego Tygodnia Zdrowia powiedział Marek Stodolny, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu.

W tegorocznym Kaliskim Tygodniu Zdrowia, który rozpoczął się barwnym korowodem 10 czerwca, wzięło udział około 1800 osób, rywalizujących w zawodach sportowych, quizach wiedzy o zdrowiu i konkursach plastycznych. Tak liczny udział zawodników reprezentujących szeroki wachlarz ,, od juniora do seniora” świadczy o popularności tej cyklicznej, promującej zdrowy tryb życia, imprezy.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze