baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Urodzinowy weekend u Tarasina

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu ma propozycję wydarzeń, na które zapraszamy sympatyków Galerii, miłośników sztuki, artystów zwianych z Kaliszem  i wszystkich mieszkańców naszego miasta. 

piątek 15 września w Parku Miejskim, na polanie przy rzeźbie „Spoczywająca”,  razem z Pawłem Althamerem i Grupą Nowolipie, przygotujemy przestrzeń warsztatową, która pozwoli na zrealizowanie wydarzenia performatywnego „Opera Kaliska”, opartego o działania nie tylko plastyczne, którego uczestnikami – aktorami i reżyserami – staniemy się wspólnie z dołączającymi do nas ochotnikami.  Działania  te będą miały miejsce od 12.00 do 16.00. W czasie ich trwania zaproponujemy uczestnikom spotkania czterdziestominutową sesje relaksacyjną, którą poprowadzi pani Iza Kaszyńska.  Po zakończeniu twórczej pracy w Parku zaprosimy uczestników „Opery Kaliskiej” na spotkanie  i wspólne biesiadowanie do  Zielonej Strefy galerii.

W sobotę 16 września, w ramach obchodów URODZIN TARASINA, chcemy znów spotkać się o 12.00, tym razem w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina Kaliszu, skąd razem z artystami Pawłem Althamerem i Arturem Żmijewskim wyruszymy do Parku Miejskiego, aby odsłonić „Gaję”, rzeźbę ich autorstwa, która wkomponowana została właśnie w przestrzeń tego miejsca. Towarzyszyć nam będą przedstawiciele władz Miasta Kalisza,  partnerzy Projektu „Gaja”, zaproszeni goście zaangażowani w realizację projektu „Gaja” oraz Grupa Nowolipie. 

HARMONOGRAM

Piątek 15 września 2023

Paweł Althamer i Grupa Nowolipie „Opera Kaliska” –  wydarzenie performatywne
12.00 – 16.00 (ok. godz. 14.00 medytacja z Izą Kaszyńską dla uczestników „Opery Kaliskiej”)

Park Miejski, polana przy „Spoczywającej”

………………………………………………………………………

Sobota 16 września 2023

URODZINY TARASINA
„Gaja” Pawła Althamera i Artura Żmijewskiego – podsumowanie projektu

12.00 uroczysta prezentacja rzeźby/odsłonięcie

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu / Park Miejski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze