baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Urodziny dziennego oddziału Centrum Wsparcia Seniorów „Od nowa”

Minął rok od powstania dziennego oddziału Centrum Wsparcia Seniora „Od nowa” w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Z tej okazji seniorzy podziękowali dyrektorowi placówki oraz opiekunom. W świętowaniu rocznicy utworzenia oddziału uczestniczył wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

„Dziękuję serdecznie za zaproszenie. Miło mi być tutaj z wami. Z okazji pierwszej rocznicy dziennego oddziału życzę wam przede wszystkim zdrowia, wspólnie spędzonych chwil i pogody ducha. Opiekunom życzę wytrwałości i takiego samego zaangażowania w niesienie pomocy, jak do tej pory”

– powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek

Do życzeń dołączył się Marcin Ferenc, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu.

„Cieszę się, że powstał oddział „Od nowa”. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom za pomoc i życzliwość, którą codziennie okazujecie mieszkańcom. Wam, drodzy seniorzy, życzę uśmiechu na twarzy i tego, byście dobrze spędzali tutaj czas”.

– powiedział Marcin Ferenc, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu

Placówka dziennego pobytu przeznaczona jest dla 20 osób, które z powodu choroby i wieku wymagają pomocy innych osób. Obecnie, do oddziału przyjeżdża codziennie 12 seniorów, którzy mają zapewnioną opiekę przez 8 godzin (od godz. 7:00 do godz. 16:00). Uczestnicy mogą również korzystać z terapii zajęciowych – artterapii i muzykoterapii oraz terapii funkcji poznawczych. Z usług Centrum Wsparcia „ Od nowa” skorzystało przez rok 17 mieszkańców Kalisza.

Po wspólnym świętowaniu, na dziedzińcu placówki wiceprezydent Grzegorz Kulawinek odwiedził mieszkańców, którzy spędzali czas, słuchając ciekawych książek.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze