reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Uszkodzenie gazociągu w Zdunach

13 września w miejscowości Zduny przy ulicy Wiosennej podczas prac budowlanych na powstającym osiedlu doszło do uszkodzenia gazociągu przez operatora koparki. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu skierował na miejsce zdarzenia 4 zastępy straży w tym dwa z JRG 2 w Kaliszu.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz wyznaczenia strefy bezpiecznej w promieniu 150 m. od uszkodzonej rury. Z pobliskiej posesji ratownicy ewakuowali 1 osobę. Jednocześnie rozstawiono kurtyny wodne, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania wyciekającego gazu. Następnie przystąpiono do sprawdzenia przy użyciu czujnika wielogazowego obecności stężenia gazu niebezpiecznego – zagrożenia nie wykryto. Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie gazowe wykonało zacisk na instalacji, dzięki czemu zlikwidowano wyciek.

źródło: KM PSP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze