Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Uszkodził 50 samochodów, nie pozostanie bezkarny

Nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić 41-latkowi. Mężczyzna uszkodził blisko 50 samochodów zaparkowanych w centrum Kalisza. Szybka reakcja policjantów była możliwa dzięki informacjom przekazanym przez świadka zdarzenia. Funkcjonariusze cały czas gromadzą materiał dowodowy w tej sprawie.

Kilka minut po północy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że nieznany mężczyzna uszkodził jeden z zaparkowanych w centrum miasta pojazdów. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Dzięki szczegółowym informacjom przekazanym przez zgłaszającego policjantom udało się zatrzymać sprawcę w pobliżu miejsca zdarzenia. Okazało się, że to 41-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Już na miejscu policjanci ustalili, że uszkodzonych samochodów jest więcej. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że aż 48 z zaparkowanych w pobliżu aut ma różnego rodzaju uszkodzenia m.in. urywane boczne lusterka, wyrwane pióra wycieraczek, zbite szyby lub klosze reflektorów.

Przez blisko dwie doby policjanci ustalali pokrzywdzonych i docierali do świadków zdarzenia. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 41-latkowi zarzutów. Mężczyzna odpowie za uszkodzenie mienia. Za to przestępstwo grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego nadal prowadzą czynności w tej sprawie. 

Źródło: KMP w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze