Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Utrudnienia na Częstochowskiej

W dniach 11 – 12 maja kierowcy korzystający z ulicy Częstochowskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. W tym okresie planowane jest układanie bitumicznej warstwy ścieralnej na odcinku od Ronda Ptolemeusza do ul. Budowlanych.

Prace zostały zaplanowane na dwie części:

  • etap I – obejmował będzie układanie bitumicznej warstwy ścieralnej na połowie szerokości jezdni (po jej lewej stronie) na odc. od Ronda Ptolemeusza do ul. Wygon z pozostawieniem wjazdu (wyjazdu) na ul. Wygon,
  • etap II – obejmował będzie układanie bitumicznej warstwy ścieralnej na połowie szerokości jezdni (po jej prawej stronie) na odc. od Ronda Ptolemeusza do ul. Budowlanych z utrzymaniem wjazdu (wyjazdu) do Szpitala Kalmedica, oś Amelia oraz Hotelu Seven.

Warstwa ta będzie ostatnią układaną na jezdni. Z tego względu, zarówno podczas robót etapu I i II, w godzinach od 7:30 do 20:00 nastąpi całkowite wyłączenie ruchu kołowego na części drogi po stronie układanej warstwy bitumicznej. Dotyczyć będzie to również wyjazdu (wjazdu) z przylegających nieruchomości i dróg poprzecznych względem Częstochowskiej. 

Realizacja robót w dwóch etapach wymusi zamknięcie ulicy dla wjazdu pojazdów z Ronda Ptolemeusza w ul. Częstochowską (w kierunku Kordeckiego) oraz zamknięcie połączenia z ul. Bolesława Chrobrego z ul. Częstochowską. W trakcie realizacji prac w etapie II nastąpi zamknięcie połączenie ul. Kordeckiego z ul. Częstochowską. 

W trakcie prowadzonych prac zarówno w etapie I jak i II, utrzymany zostanie obecnie funkcjonujący na omawianym odcinku ul. Częstochowskiej jednokierunkowy ruch pojazdów.

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze