reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Utrudnienia w ruchu na Starowiejskiej

Od 15 marca (środa) rozpoczną się roboty drogowe w ramach zadania pn. „Rozbudowa ul. Starowiejskiej w Kaliszu” na ulicy Starowiejskiej. Realizacja robót będzie podzielona na etapy, a zakres prac będzie polegał na  rozbiórce istniejącej nawierzchni jezdni, chodnika i zjazdów, wykonaniu nowej konstrukcji jezdni, kanalizacji deszczowej i nowego chodnika.

W pierwszym etapie prace będą obejmować roboty po lewej stronie ulicy (patrząc od strony ul. Wrocławskiej w kierunku ul. Szczypiornickiej) z pozostawieniem min. 2,75 m szerokości jezdni dla ruchu kołowego. Prace będą prowadzone naprzemiennie – najpierw po lewej, a następnie po prawej stronie ulicy. Na czas robót wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

– w ul. Starowiejskiej (od ul. Szczypiornickiej w kierunku ul. Wrocławskiej) wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. W związku z powyższym wyznaczony zostanie objazd   z ul. Wrocławskiej do ul. Starowiejskiej poprzez ul. Gościnną i ul. Szczypiornicką.

– na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej z ul. Starowiejską wprowadzony zostanie zakaz wjazdu   w ul. Starowiejską – z dopuszczeniem dojazdu wyłączenie do firmy Libet oraz firmy WÜRTH,

– w ul. Szczpiornickiej (na odcinku od ul. Gościnnej do firmy Tontor) wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Tym samym ul. Szczpiornicka (patrząc od strony ul. Starowiejskiej) stanie się drogą bez przejazdu tzw. ślepą.

ZDM będzie informował na bieżąco o zmianach organizacji ruchu w kolejnych etapach robót.

Źródło: ZDM

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze