Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Uwaga! Zabiegi lotnicze w lasach

Nadleśnictwo Kalisz poinformowało o zamiarze przeprowadzenia planowanego zabiegu ratowniczego z zastosowaniem środka ochrony roślin przy użyciu sprzętu agrolotniczego. Obowiązywał będzie całkowity zakaz wstępu do lasów objętych opryskiem.

Zabieg odbywał będzie się od 25.04 do 29.05 br.. Okres prewencji dla ludzi wynosi 7 dni. Zwalczanym organizmem będzie barczatka sosnówka. Do zabiegu zakwalifikowano część lasów prywatnych z powiatu kaliskiego, gminy Mycielin, okolic miejscowości: Stropieszyn i gminy Ceków Kolonia.

W czasie zabiegu ratowniczego (W TERMINIE OD 24.04.2024 R DO 29.05.2024 R) obowiązuje całkowity zakaz wstępu do objętego opryskiem drzewostanu. O zakazie wstępu do lasu informować będą znaki (tablice) rozmieszczone w terenie zgodnie z rozporządzeniem Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 6 stycznia 1998 r. w sprawie określenia wzoru zakazu wstępu do lasu oraz zasad jego umieszczania (Dz.U. 1998 nr 11 poz. 39).

źródło: lasy.gov

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze