Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Uwikłani w przeszłość” – promocja książki

Akademia Kaliska zaprasza na promocję książki „Uwikłani w przeszłość” prof. Waldemara Łazugi. Spotkanie z autorem odbędzie się w piątek, 30 czerwca.

„Przeszłość przeszłości nierówna. W Galicji przez trzy ostatnie dekady XIX wieku z trudem wyobrażano sobie Polskę bez Austrii. Rosja i Prusy nie pozostawiały Polakom złudzeń i nie zmieniały tego dłuższe czy krótsze okresy „ociepleń”. W Austrii droga prowadziła od alienacji, przez akceptację, aż po pewien stan idealizacji monarchii, która pozwalała cieszyć się wolnością słowa, wyznania i sumienia, pielęgnować język ojczysty, kulturę i oświatę. Pozwalała nawet robić kariery polityczne. Zasiadać w gabinetach. Błyszczeć na salonach. Jak postrzegana była c.k. monarchia w Polsce po 1918 roku? Jak postrzegali ją Polacy, którzy w życiu publicznym odgrywali wybitne role? Jaki bagaż dźwigano? Co się z tym bagażem stało? Uwikłani w przeszłość to w pewnym sensie ciąg dalszy książki „Kalkulować… Polacy na szczytach c.k. monarchii” z 2013 roku. Bohaterowie, odpowiednio starsi, są w większości ci sami. Tamta historia kończy się w 1918 roku. Ta w roku 1918 właściwie się zaczyna. – Można przeczytać w nocie wydawcy dotyczącej publikacji.

Spotkanie promocyjne nowej książki prof. zw. dra hab. Waldemara Łazugi odbędzie się w piątek, 30 czerwca, o godzinie 16.00, w auli Akademii Kaliskiej, przy Nowym Świecie 4. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Akademickiego Klubu Dyskusyjnego.

Źródło: Miasto Kalisz

fot. archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze