V Rajd Szlakiem Kościołów Drewnianych przeszedł do historii

W minioną niedzielę grupa pasjonatów turystyki rowerowej przemierzała Szlak Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej. Cykliści zwiedzili 3 kościoły drewniane: Kościół pw. Św. Wojciecha na Zawodziu, Kościół pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich oraz Kościół filialny pw. Świętej Trójcy w Kamiennej i przejechali trasę liczącą łącznie ok. 80 kilometrów.

Drewnianych świątyń w powiecie kaliskim jest 15, przyjmując do tego grona dwa spoza granic powiatu kaliskiego – kościół w Kamiennej (teren powiatu sieradzkiego, ale należący do parafii w Iwanowicach) i kościół znajdujący się na kaliskim Zawodziu. Rajd rozpoczął się o godz. 9:00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kaliszu, skąd ponad 40 rowerzystów na czele ze Starosta Kaliskim Krzysztofem Nosalem, wyruszyło na rajd, poprowadzony przez Krzysztofa Wydrę – członka Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego „Cyklista” Kalisz.

Pierwszy na trasie znalazł się kościół św. Wojciecha na Zawodziu, dalej trasa rowerowa prowadziła obok Prosny, do osiedla Piwonice i dalej przez Lis, Borek, Stobno, Józefów do kościółka pw. św. Bartłomieja w Godzieszach Wielkich. Stamtąd przez Skrzatki, Zajączki i Iwanowice do kościoła w Kamiennej – ostatniego na trasie rajdu. Trasa powrotna biegła przez Iwanowice, Korzekwin, Kuczewola, Porwity, Chełmce. Ostateczne zakończenie rajdu odbyło się na parkingu przed tamą zbiornika Szałe.

Uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki promocyjne Powiatu Kaliskiego. Pogoda z licznymi niespodziankami – wiatrem, deszczem czy słońcem mimo wszystko dopisała uczestnikom V Rajdu, którzy mogli delektować się urokami powiatu kaliskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze