VI Święto Ulicy Kościelnej w Opatówku w najbliższą niedzielę!

W najbliższą niedzielę 25 września w Opatówku odbędzie się VI Święto Ulicy Kościelnej – prawdopodobnie jednej z najstarszych w miasteczku. W tym dniu przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym przemarsz wojsk napoleońskich gen. Józefa Zajączka!

W latach 2015-2019 Święto Ulicy Kościelnej w Opatówku odbyło się pięciokrotnie. Po pandemicznej przerwie Święto powraca w nowej formule. Wydarzenie odbędzie w dniu 25 września 2022 r. w godz. 14:00-18:00.

Otwarciem Święta będzie przemarsz wojsk napoleońskich na czele z gen. Józefem Zajączkiem, dawnym właścicielem dóbr opatóweckiech. Rozpocznie się o godz. 14:00 pod Muzeum Historii Przemysłu w kierunku Gminnej Biblioteki Publicznej. Tam odbędzie się inscenizacja historyczna oraz pokaz musztry piechoty. Następnie na polanie przy Bibliotece (w tzw. „Modrodrzewiu”) odbędzie się piknik historyczny ze stoiskami, na których można będzie skorzystać z licznych atrakcji. Szczegóły dostępne są na plakacie.

Organizatorem jest Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka”, współorganizatorami są: Muzeum Historii Przemysłu, Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów, Stowarzyszenie LGD-7 Kraina Nocy i Dni, Stowarzyszenie Stacja Inspiracja. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Kaliskiego i Burmistrza Gminy Opatówek. Projekt jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

źródło: Inicjatywa dla Opatówka

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze