Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Vice Mistrzostwo Polski w Petanque

W dniach 17-18 września 2022 r. w Rodzinnym Parku Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie odbyły się Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Petanque. Do zawodów zgłosiło się 30 najlepszych drużyn trzyosobowych z całej Polski wyłoniony we wcześniejszych turniejach kwalifikacyjnych.

W tym gronie wystartowało siedmiu zawodników z Towarzystwa Sportowego Liskowiak. Mistrzostwa zostały rozgrywane w formule dwudniowej, systemem grupowym. Pierwszego dnia do rozegrania było sześć pojedynków.

Do najlepszej 16 awansowali wszyscy nasi zawodnicy, czyli:

Marek Broniecki, Konrad Broniecki, Piotr Gierosz

Adam Mąkowski, Kamil Bekalarek, Łukasz Szczygiecki, Mirosław Kurek

W drugim dniu zawodów 16 najlepszych drużyn sobotnich eliminacji grało również systemem grupowym. Drużyna, Adam Mąkowski, Kamil Bekalarek, Łukasz Szczygiecki, Mirosław Kurek po przegraniu dwóch pierwszy meczy w grupie musiała pożegnać się z turniejem i zajęła ostatecznie 13 miejsce. Natomiast drużyna Marka Bronieckiego po wygraniu meczu barażowego w swojej grupie awansowa do najlepszej ósemki w kraju. W pierwszym meczu play – off nasi zawodnicy mieli za przeciwników drużynę Tomasza Korniłowicza (Białystok). Po ciężkim prawie 2-godzinnym meczu nasi zawodnicy zwyciężyli 13:10 awansując tym samym do Półfinału. Tam zmierzyli się z zespołem Marcina Rutkowskiego (Łódź). Po ponad godzinnym meczu nasi zawodnicy wygrali 13:7 i zapewnili sobie awans do Finału Mistrzostw Polski. We finale nasi zawodnicy ulegli zespołowi Andrzeja Śliża (Żywiec) 6:13 zdobywając Vice Mistrzostwo Polski 2022.

Wyniki Mistrzostw Polski Mężczyzn

I miejsceAndrzej Śliż, Szymon Kubiesa, Jędrzej Śliż i Krystian Trylik (wszyscy ŻBK Żywiec)

II miejsceKonrad Broniecki, Marek Broniecki, Piotr Gierosz

III miejsce: Marcin Rutkowski, Radosław Banaszkiewicz, Piotr Musiałowski (wszyscy UPKS Łódź), Mateusz Wojna (Sokół Wrocław)

IV miejsce: Marek Maćkowiak (ŚKP Śrem), Ruszar Kowalski (Broen – Karo Dzierżoniów), Jerzy Siara (Jedlina Zdrój)

źródło: Gmina Lisków

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!