Victoria odpada z honorami. Koniec pucharowej przygody 5-ligowca.

To był ważny dzień dla pod-kaliskiego Skarszewa. Miejscowa Victoria awansowała do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski, gdzie rywalem była grająca o dwie klasy wyżej trzecioligowa Polonia Środa Wielkopolska. Drużyna z gminy Żelazków stoczyła zacięty bój, ale musiała uznać wyższość bardziej renomowanego rywala ulegając 0-1.

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem publiczności. Niewielkie trybuny stadionu w Skarszewie zapełniły się ludźmi a spora ilość samochodów wokół stadionu pokazuje, że mecz ten interesował także kibiców, mieszkających w pewnym oddaleniu od obiektu. Na meczu nie było jednak osoby, którą miejscowi uznają za ojca sukcesów skarszewskiej Victorii. Mowa oczywiście o Sylwiuszu Jakubowskim – odwołanym niedawno wójcie gminy Żelazków. Gmina za jego rządów wspierała klub, wspomagając np. pielęgnacje dobrze przygotowanej murawy. Zbliżające się wybory wydają się kluczowe dla dalszego rozwoju klubu a temat ten powinien być jednym z wiodących w rozpoczynającej się kampanii wyborczej.

Dostrzegł to obecny na meczu Piotr Kościelny – wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej i były wiceprezydent Kalisza, zamieszczając na portalu społecznościowym facebook znamienny apel do władz gminy:

Bramkę dającą awans gościom strzelił w 61 minucie meczu 24-letni Jędrzej Drame, napastnik który prywatnie jest synem Sekou Oumaru – gwinejskiego piłkarza grającego w przeszłości w barwach m.in. Lecha Poznań, Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski czy Kszo Ostrowiec. Asystę przy golu zaliczył Jakub Giełda. Mimo tylko jednej bramki sytuacji podbramkowych nie brakowało a spotkanie toczyło się w bardzo dobrym tempie. Polonia miała chociażby słupek a Victoria próbowała wyrównać, ale zdobytego przez nią gola nie uznał sędzia. Transmisje z całego meczu dostępna jest na youtubowym kanale Polonii Środa Wielkopolska: https://www.youtube.com/watch?v=KKM8bgfsG2U

„Moja drużyna miała w meczu optyczną uwagę, ale gra Victorii zasługuje na pochwałę. To zespół przewyższający ligę w której gra” – komplementował w rozmowie z naszą redakcją po meczu swoich rywali prezes Polonii Środa Wielkopolska Rafał Ratajczak. W finale wojewódzkiego Pucharu Polski zmierzy się 8 czerwca z Koroną Piaski, która pokonała po karnym Jarotę Jarocin w drugim półfinale. Te rozgrywki to prawdziwa specjalność Polonii, gdyż w finale zagrają po raz 7 z rzędu a aż cztery z sześciu ostatnich finałów było zwycięstwem wczorajszym pogromców Victorii.

Piłkarzom ze Skarszewa pozostaje skupienie się na rozgrywkach ligowych. Ostatnia porażka z Ostrovią Ostrów Wielkopolski kosztowała ich utratę pozycji lidera Red Box V ligi. Strata do liderującej Polonii Leszno to tylko dwa oczka a za kilka tygodni czeka ich jeszcze bezpośrednie starcie na boisku w Skarszewie. Walka o awans potrwa zapewne do samego końca sezonu, który potrwa do końca czerwca.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Pierwsze spotkanie zespołu ds. Strategii AKO

5 lipca 2022

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie zespołu roboczego do spraw „Strategii...

czytaj więcej»

Znamy wyniki egzaminu 8-klasisty!

5 lipca 2022

Znamy już wyniki egzaminów ósmoklasisty. Rezultaty osiągnięte przez kaliskich uczniów...

czytaj więcej»

Modernizacja kamienicy przy ul. Św. Stanisława

5 lipca 2022

Elewacja kamienicy została wyremontowana z udziałem tegorocznych dotacji celowych na...

czytaj więcej»

Odjazdowi bibliotekarze i czytelnicy w Russowie

5 lipca 2022

Odjazdowy Bibliotekarz wyruszył z Kalisza już po raz 10! Lokalną...

czytaj więcej»

Wyłączone przystanki w Tłokini

5 lipca 2022

Wydział Spraw Obywatleskich Urzędu Miasta Kalisza informuję, że ze względu...

czytaj więcej»

Sukces dziewcząt z Zakrzyna w turnieju Ogólnopolskim

5 lipca 2022

Dziewczyny z maleńkiej miejscowości w naszym powiecie, a konkretnie z...

czytaj więcej»