baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

VII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium św. Józefa

Dzień sołtysa, który obchodzimy 11 marca to święto, które zwraca uwagę społeczeństwa na rolę sołtysów jaką odgrywają w życiu lokalnych społeczności. VII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu to wyjątkowa okazja do zebrania się sołtysów z całej Wielkopolski i Diecezji Kaliskiej i podziękowania im za pracę oraz zaangażowanie wkładane w sprawy wsi i jej mieszkańców.

Dziś odbywa się VII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Po mszy złożono kwiaty przed pomnikiem św. Jan Pawła II. Teraz uroczystości przeniosły się do Stawiszyna, gdzie w Hali Widowiskowo – Sportowej przy Szkole Podstawowej rozstrzygnięty zostanie etap wojewódzki konkursu „Fundusz Sołecki – najlepsza inicjatywa”  organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Podczas uroczystości wręczone zostaną także odznaki honorowe „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” przyznawane przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego sołtysom, którzy swoim zaangażowaniem oraz pracą na rzecz lokalnych społeczności w szczególny sposób przyczyniają się do ich rozwoju i integracji.

W uroczystości biorą udział sołtysi z całej Wielkopolski i Diecezji Kaliskiej . 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze