baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

VIII Rodzinny Rajd Rowerowy „Z przedszkolakiem na rowerze”

Ponad 50 rowerzystów z Kalisza i okolic wzięło udział 21 maja w 8. już edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Z przedszkolakiem na rowerze”, organizowanego przez Klub Turystyki Rowerowej „Cyklista” w Kaliszu oraz Niepubliczne Przedszkole „Pluszowy Miś” w Kaliszu.

Młodych miłośników jazdy na rowerze nie zniechęcił ani porywisty wiatr, ani kłębiące się dookoła chmury, z których deszcz spadł na szczęście dopiero w godzinach popołudniowych.

Już przed teatrem, gdzie wszyscy rowerzyści witani byli przez przedstawicieli klubu, przedszkola, oraz Wiceprezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Kulawinka, dzieci obdarowane zostały pierwszą partią upominków – przede wszystkim tych podnoszących ich bezpieczeństwo, czyli kamizelek oraz odblaskowych opasek. Głównie to bezpieczeństwo było też przedmiotem krótkiej odprawy przeprowadzonej przez komandora rajdu. Kwestia o tyle istotna, że wielu spośród małych rowerzystów nie brało jeszcze wcześniej udziału w tego rodzaju rajdzie, a ponadto pokonywany tego dnia dystans dla dużej części z nich był najdłuższym, z jakim się do tej mierzyli.

Meta rajdu, na którą uczestnicy dotarli na 2 i 4 kółkach, na fotelikach oraz w przyczepkach, usytuowana była w pięknych okolicznościach przyrody nad zalewem w miejscowości Szałe. Na wszystkich młodych rowerzystów czekały tam atrakcje: możliwość zabawy z chustą animacyjną, robienia wielkich baniek mydlanych, malowania na folii i przeciągania liny, od której dzieci trudno było wręcz odciągnąć… Tu w końcu przydał się towarzyszący wszystkim bez ustanku wiatr, który wręcz pompował bańki mydlane za robiące je dzieci.

Wszystkie dzieci otrzymały ponadto imienne dyplomy oraz pakiety upominków, a uczestnicy konkursu „artystycznego”, otrzymali ponadto dodatkowe nagrody. Ich zadaniem było przedstawienie przygotowanej wcześniej pracy plastycznej związanej z jazdą na rowerze lub zaprezentowanie wierszyka albo piosenki. Każdy z uczestników rajdu mógł się poczęstować piknikową przekąską, a osoby zbierające punkty na odznaki turystyczne mogły sobie ponadto przybić w książeczkach pamiątkową rajdową pieczątkę oraz zapoznać się regulaminami odznak turystycznych – przede wszystkim tych rowerowych i skierowanych do dzieci.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze