W Akceleratorze Kultury będzie głośno!

Zespół "Wysadzeni za Wysoko" zagra w Akceleratorze Kultury w Kaliszu, przy ul. Nowy Świat już w sobotę, 16 lipca, o godz. 19:00.

Wysadzeni za Wysoko – kaliski zespół rockowy, powstały jesienią 1986 roku. Ich nazwa zrodziła się pod wpływem utworu pt. „Wysadzony za wysoko”, z repertuaru One Million Bulgarians. W skład weszli: Paweł Czyżewski – wokal, gitara; Grzegorz Alejziak – wokal, gitara; Tomasz Stasiński – perkusja oraz Marek Jaroszkiewicz – gitara basowa. Działalność grupy trwała do roku 1989r.
Do tego czasu zespół brał udział w licznych koncertach, przeglądach, konkursach organizowanych w okolicach Kalisza. Później w nieznacznie zmienionym składzie uformowała się grupa The Blinds, w której na gitarze basowej grał Adam Świtalski. Grupa podobnie jak Wysadzeni za Wysoko, zawiesiła swoją działalność.

Wiosną 2018 roku Panowie postanowili się reaktywować. Wspólne próby po latach zaowocowały nowymi aranżacjami starych autorskich utworów, a także zupełnie nowymi kompozycjami. Zespół wystąpił na kilku imprezach charytatywnych w Kaliszu, a także miał okazję zaprezentować się jako support grupy Sexbomba w Kaliszu, oraz jako uczestnik festiwalu Umpowisko 2021 w Słupcy.

W aktualny skład Zespołu wchodzą: Grzegorz Alejziak – wokal, gitara, Tomasz Stasiński – perkusja, Adam Świtalski – gitara basowa oraz Michał Czyżewski – bratanek Pawła, który w 2021 roku przejął po wuju funkcje gitarzysty i wokalisty.

W takiej konfiguracji, w maju 2022 roku, zespół zarejestrował swój pierwszy materiał studyjny – EP o tytule „WzW”. Znalazły się na nim cztery autorskie utwory. Muzykę zespołu można określić jako rock z elementami bluesa, metalu, muzyki alternatywnej.

Wstęp, za symboliczne 5 zł!

źródło: UM

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Księgozbiór prof. Drewnowskiego już w Kaliszu

14 sierpnia 2022

Kolejny niezwykły dar trafił do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama...

czytaj więcej»

Duma Kalisza powalczy o punkty w Jastrzębiu-Zdroju

14 sierpnia 2022

Kotwica Kołobrzeg i KKS Kalisz – te dwie ekipy, jak...

czytaj więcej»

Powiat Kaliski poszukuje stomatologów

14 sierpnia 2022

W związku z wejściem w życie 12 września 2019 r....

czytaj więcej»

Grechuta i Tuwim w rytmie flamenco

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Norweska Polonia Mistrzem Europy Drużyn Polonijnych!

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Pierwsze dożynki w powiecie za nami!

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»