baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

W centrum Kalisza powstanie parking podziemny!

Niewystarczająca liczba miejsc parkingowych w centrum Kalisza to problem, na który mieszkańcy uskarżają się już od dłuższego czasu. Wkrótce ma się to zmienić!

9 maja Miasto podpisało umowę na zaprojektowanie i wykonanie zadania pn. „Przebudowa dróg manewrowych i placu przy ul. 3-go Maja W Kaliszu”. Mieszkańcy będą mogli liczyć na długo wyczekiwany parking podziemny, ale nie tylko.

W ramach inwestycji powstanie m.in. 164 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym 13 z nich będzie przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Miejsca te będą ogólnodostępne dla mieszkańców Kalisza.

W Kaliszu powstanie parking podziemny?

W mieście planowana jest też budowa parkingu podziemnego na Nowym Rynku – w miejscu dotychczasowego targowiska. Takie rozwiązanie pozwoli na lokalizację dodatkowych kilkudziesięciu miejsc parkingowych w centrum Kalisza. Na obecną chwilę trwa opracowanie dokumentacji projektowej. Po jej opracowaniu i zabezpieczeniu środków finansowych na realizację przedsięwzięcia, Miasto przystąpi do procedury przetargowej mającej na celu wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

źródło: esesja

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze