Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

W jeden dzień zatrzymali pięciu poszukiwanych

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim tylko wczoraj tj. 9 stycznia zatrzymali 5 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Skuteczne rozpoznanie funkcjonariuszy i policyjna czujność przyniosły pozytywne efekty.

9 stycznia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich 57- latek poszukiwany był Listem Gończym, natomiast drugi 58- latek przez Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim. Zatrzymani zostali doprowadzeni do tutejszej jednostki Policji, skąd trafili pod opiekę funkcjonariuszy służby więziennej Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp.

Tego samego dnia policjanci Wydziału Prewencji KPP Ostrów Wlkp. oraz funkcjonariusze Posterunku Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali łącznie 3 poszukiwanych przez sądy. Mężczyźni najbliższy czas spędzą w Areszcie bądź Zakładzie Karnym.

Jednym z ważnych działań policjantów jest zatrzymywanie osób poszukiwanych, aby nie uniknęły odpowiedzialności karnej. Policjanci każdego roku zatrzymują osoby poszukiwane. Podstawy poszukiwań są różne, listy gończe, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu tych osób lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Policjanci docierają do osób poszukiwanych w różnych okolicznościach. Jedni zatrzymywani są w miejscach zamieszkania, inni ,,wpadają” podczas legitymowania i przeprowadzanych interwencji. Zdarzają się przypadki gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby. Często jest to żmudna i skrupulatna praca, ponieważ osoby, które się ukrywają robią wszystko, aby ,,nie wpaść” w ręce policjantów i wymiaru sprawiedliwości.

źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze