Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

W Kaliszu podczas „majówki” królował „szczypiorniak”

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego w naszym mieście odbywało się wiele różnorakich imprez, ale zdecydowanie najbardziej przyciągającą uwagę był turniej finałowy ORLEN Pucharu Polski. Co ciekawe, ostatecznie wygrali obrońcy trofeum, u kobiet KGHM Zagłębie Lubin, natomiast u mężczyzn Orlen Wisła Płock. Wydarzenie przyciągnęło rzeszę kibiców nie tylko przyjezdnych, ale również wielu kaliszan wybrało się na to piłkarskie święto.

U kobiet turniej zdominowała drużyna KGHM Zagłębie Lubin. Swoje oba spotkania, pierwsze półfinałowe z zespołem z Kobierzyc wygrała pewnie, a finał był już tylko formalnością, gdyż po pierwszej połowie lubinianki prowadziły aż ośmioma bramkami, a finalnie wygrały z MKS-em Lublin 29-18. Mecz ten był absolutnie spotkaniem na szczycie polskiej piłki ręcznej kobiet, gdyż w ligowej tabeli obie te ekipy przewodzą w ligowej stawce, zajmując odpowiednio pierwsze jak i drugie miejsce. Kapitalne zawody w bramce Zagłębia rozegrała Monika Maliczkiewicz, która potrafiła „zamurować” bramkę i zespół z Lublina nie mógł przez wiele minut pokonać bramkarki „Miedziowych”.

Jeśli chodzi o męską edycję, to obrońcy tytułu – Orlen Wisła Płock sprostali zadaniu obronienia tytułu w 100%. Absolutnie zdominowali w meczu półfinałowym KGHM Chrobry Głogów, a w finale nie dali szans hegemonowi Orlen Superligi – Industrii Kielce. Płocczanie z pewnością wykorzystali zmęczenie fizyczne i psychiczne zawodników z Kielc, którzy w minioną środę, po wielkich kontrowersjach sędziowskich, odpadli z rozgrywek Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Generalnie, trzeba powiedzieć, że zespół Tałanta Dujszebajewa wydawał się lekko rozbity podczas turnieju w Kaliszu i z pewnością nie otrząsnął się jeszcze po przegranym pojedynku po rzutach karnych z niemieckim Magdeburgiem. W spotkaniu 1/2 finału z Wybrzeżem Gdańsk przez wiele minut przegrywał i dopiero w końcówce odskoczył na dwie, trzy bramki przewagi, a w finale nie dorównał poziomem zespołowi z Płocka.

Cieszyć może frekwencja, gdyż ta w Kalisz Arenie, była naprawdę niezła. Widać gołym okiem, że kaliski kibic jest głodny sportu na najwyższym krajowym poziomie. Zatem trzeba mieć nadzieję, że problemy finansowe, z którymi boryka się od jakiegoś czasu kaliski zespół – MKS Kalisz, zostaną rozwiązane i już w przyszłym roku, podczas kolejnego turnieju Final Four ORLEN Pucharu Polski, kaliszanie zameldują się w nim.