W Kaliszu pojawiły się kacze bufety

W kwietniu komisja do spraw akcji pomocy zwierzętom przygotowała interpelację do prezydenta Kalisza w sprawie umiejscowienia w Kaliszu tak zwanych "kaczkomatów" – do publicznej informacji podano, że pomysł udało się zrealizować.

Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza od grudnia 2020 roku działa w naszym mieście prężnie – czego raczej nie można powiedzieć o poprzednich kadencjach. Jednym z działań, jakie podjęli przedstawiciele młodzieży w samorządzie, była interpelacja na temat tzw. “kaczkomatów”. Było to pierwsze zapytanie, jakie do włodarza naszego miasta wystosowała komisja do spraw akcji pomocy zwierzętom. Dokument, który był załącznikiem do uchwały nr V/007/2021, został pozytywnie zaakceptowany przez prezydenta. W odpowiedzi pisemnej młodzieżowi radni mogli wyczytać zdecydowanie większy entuzjazm niż się tego spodziewali. Wnioskowali oni o umiejscowienie maszyny do dystrybucji karmy dla kaczek i innego ptactwa wodnego niedaleko Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. Chcieli wpisania tego zadania do budżetu miasta na 2022 rok.

Jednak w odpowiedzi otrzymali informację, że miasto planuje postawić nie jedno urządzenie a aż 10! Dodatkowo nie w 2022 roku, lecz jeszcze w tym. Przeważnie w sztuce negocjacji postępuje się tak, że prosi się o więcej, po to, aby spotkać się w tzw. połowie drogi z drugą stroną. Tutaj młodzież postąpiła jednak w swojej prośbie bardzo skromnie i otrzymała więcej niż się spodziewała. Firma, która odpowiada za konserwowanie oraz uzupełnianie maszyn „Ptasiego Bufetu”, nie otrzymuje z tego żadnych korzyści z budżetu miasta. To jednak oznacza przeniesienie tego ciężaru na mieszkańców – jednorazowo zakup karmy będzie kosztował symboliczną kwotę. Kaczkomaty pozwalają na karmienie zwierząt za pomocą specjalnej karmy, która nie wpływa negatywnie na ich zdrowie – jak dzieje się niestety w przypadku zjadania przez nie chleba. Jest to zatem dużo lepsze rozwiązanie niż wyrzucanie ptactwu nieświeżego pieczywa. MRM prowadziła w tym zakresie również kampanię informacyjną na swoich social mediach. Pierwsze kaczkomaty stanęły już w Parku Miejskim. Trafią także nad stawy na Majkowie, w Parku Przyjaźni oraz w Parku w Szczypiornie.

 

Fot.: Krystian Kinastowski – Prezydent Kalisza/FB

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter