baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

W kaskach i z uśmiechem na twarzy – Rajd Rowerowy Stowarzyszenia Kask Jest Cool

Upowszechnianie zdrowego trybu życia oraz propagowanie bezpiecznego sposobu jazdy na rowerze z użyciem kasku – to główne przesłanie I Rajdu Rowerowego „Bezpieczeństwo i Pomaganie są cool”, który w minioną sobotę 18 maja zgromadził na starcie ponad 180 uczestników. Impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Kask jest Cool cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców Kalisza.

O godzinie 10:00 rowerzyści wyruszyli sprzed Salonu Samochodowego Skoda, by przemierzyć trasę wiodącą ulicami Wrocławska, Górnośląska, Śródmiejska oraz Główny Rynek. Przy fontannie Noce i Dnie grupa powiększyła się o kolejnych amatorów dwóch kółek, którzy zdecydowali się dołączyć do przejazdu.

Jak przystało na inicjatywę zainicjowaną przez Stowarzyszenie Kask jest Cool, obowiązkowym elementem wyposażenia każdego rowerzysty był kask. Podczas całego rajdu dbano także o zachowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa poruszania się na drogach.

Cała trasa miała około 12 km, a jej finał miał miejsce w Leśnym Centrum Edukacyjne na osiedlu Winiary, gdzie na uczestników czekały liczne atrakcje i zasłużony odpoczynek..

Ogromne zainteresowanie I Rajdem Rowerowym „Bezpieczeństwo i Pomaganie są cool” pokazuje, że takie inicjatywy są w Kaliszu ciepło przyjmowane i potrzebne. Organizatorzy mogą zaliczyć tegoroczną imprezę do bardzo udanych.

Zdjęcia: Kalisz By Drone, Latarnik Kaliski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze