W Książnicy odbył się Festiwal Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia hucznie świętowano w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. W bibliotece odbył się trwający aż tydzień festiwal. Podczas kreatywnych zajęć uczestnicy mieli także okazję poznać historię najpopularniejszej przytulanki oraz ideę samego święta.

W ramach organizowanego przez Książnicę Pedagogiczną całotygodniowego Festiwalu Pluszowego Misia odbyły się liczne zajęcia biblioteczne. Uczestnicy spotkań mieli okazję zapoznać się z ideą Dnia Pluszowego Misia i jego historią. Program obejmował także: czytanie literatury, której bohaterem jest miś, kreatywne warsztaty z kredką (bowiem 22 listopada obchodziliśmy także Międzynarodowy Dzień Kredki), kodowanie z misiem, rysowanie ukochanej maskotki, zajęcia zatytułowane „Misiu nigdy nie bój się lekarza, gdy choroba się przydarza” oraz tworzenie misiowej zakładki do książki.

W spotkaniach udział wzięło blisko 400. uczestników z różnych szkół i przedszkoli: Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Kaliszu, Szkoły Podstawowej nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Janusza Korczaka, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4, Niepublicznego Przedszkola Kid’s Academy , Niepublicznego Przedszkola Calineczka, Szkoły Podstawowej nr 7 im. A. Mickiewicza, Publicznego Przedszkola nr 27 “Radość”, Anglojęzycznego Przedszkola i Żłobka “ButterFly” w Kaliszu.

Gośćmi specjalnymi , którzy włączyli się w nasz festiwal byli ratownicy medyczni z Fundacji – Wojewódzkiego Specjalistycznego ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica koło Kalisza wraz z dyrektorem Grzegorzem Nawrockim oraz słuchaczki sekcji rękodzieła artystycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Calisia”, panie Bożena Wlaźlak i Grażyna Adamkieiwcz.

Wśród zajęć tradycyjnych zorganizowanych w bibliotece w specjalnie zaaranżowanej „Misiowej komnacie” odbyły się także zajęcia online oraz odwiedziny w przedszkolu. Na uczestników każdego dnia czekały drobne upominki: dyplomy, zakładki oraz słodkie Lubisie. Dyrektor Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu Jolanta Nowosielska witając najmłodszych w murach biblioteki, życzyła wszystkim ciekawych i pełnych wrażeń spotkań. Zajęcia poprowadziły bibliotekarki: Anna Lisiecka, Marianna Marciniak, Jolanta Szymańska, Róża Pomiecińska, Magdalena Kobierska oraz koordynatorka przedsięwzięcia Aldona Zimna – kierownik działu udostępniania zbiorów. Był to już piąty misiowy festiwal zorganizowany przez Książnicę. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością wśród najmłodszych i nie tylko.

 

 

Źródło: KP PBP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Balony i butelki, czyli kilkanaście worków porzuconych odpadów na Torowej

19 stycznia 2022

Temat oraz problem zaśmiecania nie jest niestety nowy i choć...

czytaj więcej»

Zwycięstwo na początek 2022 roku

19 stycznia 2022

Siatkarki MKS-u Kalisz udanie rozpoczęły 2022 rok. W piętnastej kolejce...

czytaj więcej»

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

19 stycznia 2022

30 stycznia 2022 roku odbędzie się 30. finał WOŚP, w...

czytaj więcej»

Rocznica rozstrzelania żołnierzy Armii Krajowej

19 stycznia 2022

W podkaliskim Skarszewie, 19 stycznia 1945 roku, hitlerowcy dokonali rozstrzelania...

czytaj więcej»

Bartłomiej Maćczak poza KKS-em

19 stycznia 2022

Po półtora roku gry w barwach Dumy Kalisza, napastnik Bartłomiej...

czytaj więcej»

“Jeszcze Polska nie zginęła” – wystawa ku pamięci Józefa Wybickiego

19 stycznia 2022

Rok 2022 jest rokiem Józefa Wybickiego. Jego sylwetkę oraz dokonania...

czytaj więcej»

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter