Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

W Książnicy odbył się Festiwal Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia hucznie świętowano w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. W bibliotece odbył się trwający aż tydzień festiwal. Podczas kreatywnych zajęć uczestnicy mieli także okazję poznać historię najpopularniejszej przytulanki oraz ideę samego święta.

W ramach organizowanego przez Książnicę Pedagogiczną całotygodniowego Festiwalu Pluszowego Misia odbyły się liczne zajęcia biblioteczne. Uczestnicy spotkań mieli okazję zapoznać się z ideą Dnia Pluszowego Misia i jego historią. Program obejmował także: czytanie literatury, której bohaterem jest miś, kreatywne warsztaty z kredką (bowiem 22 listopada obchodziliśmy także Międzynarodowy Dzień Kredki), kodowanie z misiem, rysowanie ukochanej maskotki, zajęcia zatytułowane „Misiu nigdy nie bój się lekarza, gdy choroba się przydarza” oraz tworzenie misiowej zakładki do książki.

W spotkaniach udział wzięło blisko 400. uczestników z różnych szkół i przedszkoli: Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Kaliszu, Szkoły Podstawowej nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Janusza Korczaka, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4, Niepublicznego Przedszkola Kid’s Academy , Niepublicznego Przedszkola Calineczka, Szkoły Podstawowej nr 7 im. A. Mickiewicza, Publicznego Przedszkola nr 27 „Radość”, Anglojęzycznego Przedszkola i Żłobka „ButterFly” w Kaliszu.

Gośćmi specjalnymi , którzy włączyli się w nasz festiwal byli ratownicy medyczni z Fundacji – Wojewódzkiego Specjalistycznego ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica koło Kalisza wraz z dyrektorem Grzegorzem Nawrockim oraz słuchaczki sekcji rękodzieła artystycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Calisia”, panie Bożena Wlaźlak i Grażyna Adamkieiwcz.

Wśród zajęć tradycyjnych zorganizowanych w bibliotece w specjalnie zaaranżowanej „Misiowej komnacie” odbyły się także zajęcia online oraz odwiedziny w przedszkolu. Na uczestników każdego dnia czekały drobne upominki: dyplomy, zakładki oraz słodkie Lubisie. Dyrektor Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu Jolanta Nowosielska witając najmłodszych w murach biblioteki, życzyła wszystkim ciekawych i pełnych wrażeń spotkań. Zajęcia poprowadziły bibliotekarki: Anna Lisiecka, Marianna Marciniak, Jolanta Szymańska, Róża Pomiecińska, Magdalena Kobierska oraz koordynatorka przedsięwzięcia Aldona Zimna – kierownik działu udostępniania zbiorów. Był to już piąty misiowy festiwal zorganizowany przez Książnicę. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością wśród najmłodszych i nie tylko.

 

 

Źródło: KP PBP
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze