W obszarze zabudowanym 141 km/h

Policjanci ruchu drogowego stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach. Jednym z takich nieodpowiedzialnych zachowań, jest lekceważące łamanie ograniczeń prędkości. Tylko wczoraj kolejne sześć osób straciło prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Rekordzista miał na liczniku, aż 141 km/h.

Tylko wczoraj policjanci z ruchu drogowego zatrzymali sześciu kierowców, którzy jechali w obszarze zabudowanym powyżej 100 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 23-letni kierowca mercedesa, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością, aż 141 km/h. 23-latek poniósł już konsekwencje swojego lekkomyślnego zachowania na drodze. Dwie pierwsze z nich to wysoki mandat i punkty karne. Kolejna, to zatrzymanie prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Ładna pogoda i sucha nawierzchnia nie gwarantują bezpieczeństwa na drodze, a już na pewno nie zwalniają kierowców z obowiązku przestrzegania przepisów. Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków na drogach. Jest ona kontrolowana przez policjantów każdego dnia. Większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych. Niełatwo zrozumieć powód przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowcy próbują w różny sposób wytłumaczyć swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Najczęściej spóźnieniem do szkoły lub pracy, pilnymi zakupami w sklepie, który za chwilę będzie zamykany lub po prostu zamyśleniem. Niestety w tym wszystkim zapominają, że przekraczając tak znacząco prędkość, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, narażają nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też zaostrzone zostały przepisy w tym zakresie i za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującemu, a starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące. Niestety w dalszym ciągu znajdują się kierowcy, których nie zniechęcają nawet tak dotkliwe konsekwencje przekroczenia prędkości, jak wysoki mandat i zatrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze