baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

W „Okrąglaku” testują System Integracji Sal Operacyjnych i system endoskopowy

Optymalizacja pracy Bloku Operacyjnego to jedno z wielu zagadnień, w ramach których szpital przystąpił do weryfikacji i własnej, praktycznej oceny najbardziej aktualnych rozwiązań dostępnych na rynku. W pierwszej kolejności testowany jest System Integracji Sal Operacyjnych – OR1 AIR.

W ramach testu weryfikowano możliwości rejestracji (4K) oraz routingu obrazu wideo (4K) na sali operacyjnej, a także streaming obrazu poza salę operacyjną. Takie działanie pozwala np. na zdalną konsultacje, zdalny mentoring. Jest też przydatne w celach edukacyjnych. „Nasz cel to zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pacjenta, przy jednoczesnej poprawie warunków pracy personelu, a w szczególności lekarzy operatorów i ich asystentów na sali operacyjnej. Nie bez znaczenia jest też zwiększenie efektywności organizacyjnej ich pracy. To trudne, ale nie obawiamy się nowych wyzwań” – tłumaczył Radosław Kołaciński, dyrektor szpitala. 
Testowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w praktyce, pozwala na rzeczywistą ocenę użyteczności systemu w specyficznych potrzebach personelu oraz wygody pracy z urządzeniem. Możliwość konsultacji zdalnej w ramach sieci LAN szpitala (z personelem innej lub tej samej specjalizacji), z oczywistych względów zwiększają również bezpieczeństwo pacjenta. Wraz z systemem integracji testowany jest również system endoskopowy, pozwalający na obrazowanie fluorescencyjne w małoinwazyjnych technikach operacyjnych.
„Ocena perfuzji jest zagadnieniem multidyscyplinarnym i wykorzystywana jest szczególnie w chirurgii ogólnej: zespolenia jelit, ocena funkcji wątroby i dróg żółciowych; w neurochirurgii: ocena przepływu krwi po zamknięciu tętniaka, obrazowania przebiegu tętnicy podstawnej podczas wentrikulostomi; w onkologii: w celu detekcji węzła wartowniczego (np. mapowanie SLN w raku szyjki macicy i trzonu macicy, mapowanie SLN w raku sromu); a także w chirurgii plastycznej: podczas przeszczepów skóry. Zastosowanie takiego rozwiązania gwarantuje (wg statystyk), że odsetek powikłań pooperacyjnych i reoperacji jest znacznie niższy” – mówił dr Sławomir Kaczmarek Kierownik Oddziału chirurgii ogólnej, onkologicznej i małoinwazyjnej naszego szpitala. 
 
Źródło: Szpital Kalisz/FB







Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze