Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

W Ostrowie Wielkopolskim powstanie Park Wodny

Ostrów Wielkopolski ogłosił przetarg na budowę Parku Wodnego. Miasto zyska całoroczny obiekt sportowo-rekreacyjny z pełnowymiarowym basenem sportowym, trybunami, niecką do nauki pływania, strefą dla dzieci oraz kompleksem SPA.

„To kolejny historyczny moment dla Ostrowa Wielkopolskiego – ogłosiliśmy przetarg na budowę Ostrowskiego Parku Wodnego. To inwestycja, na którą mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego czekają od kilkudziesięciu lat; inwestycja, której jeszcze w Ostrowie nie było, a która ostrowianom po prostu się należy”.

– powiedziała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego

„Jestem mieszkańcem tego miasta od urodzenia, dlatego było mi łatwiej zaprojektować Ostrowski Park Wodny. Projektujemy obiekty basenowe w całym kraju, jednak wówczas musimy poznać odbiorcę i określić jego wymagania. Tutaj wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z miastem średniej wielkości, miastem, które ma swoje ambicje. Właśnie dlatego chcieliśmy stworzyć projekt obiektu uszytego na miarę naszego miasta, dla nas ostrowian jako przyszłych użytkowników Ostrowskiego Parku Wodnego”.

– wspomniał Mariusz Szczuraszek, architekt Ostrowskiego Parku Wodnego

Termin składania ofert kończy się 18 marca i godzinie 9:00. Już godzinę później nastąpi otwarcie ofert. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obiekt zostanie oddany w drugim kwartale 2024 roku. Realizacją zadania zajmie się spółka Ostrowskie Inwestycje Sportowe. 

Ostrowski Park Wodny znajdzie się w gronie siedmiu ogólnomiejskich inwestycji sportowo – rekreacyjnych, która wchodzi w fazę realizacji. Wcześniejsze obiekty to Basen Miejski „Olimpijka”, Arena Ostrów, Stadion Miejski, Centrum Szkoleniowo-Treningowe „Za parowozownią” i Lodowisko Miejskie. Szóstą inwestycją będzie stadion przy ulicy Kusocińskiego. 

Źródło: Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze