Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

W Pałacu w Lewkowie będzie nagrywana płyta

28 i 29 grudnia 2023r. Pałac w Lewkowie będzie nieczynny dla zwiedzających. Wystawy stałej w tych dniach nie będzie można zwiedzać, ponieważ w Sali Balowej Muzeum w Lewkowie będzie realizowane nagranie płyty z kolędami w opracowaniu Feliksa Nowowiejskiego.

W tych dniach będą dostępne trzy inne wystawy czasowe – Świat zmysłów w Dużej Oranżerii, meble Thoneta w Dawnej Wozowni i fotograficzna wystawa pokonkursowa w Ogrodzie Różanym w parku.

W nagraniu weźmie udział Daria Stachowicz – sopranistka, która pochodzi właśnie z Lewkowa oraz Robert Adamczak – pianista, nauczyciel w ostrowskiej Szkole Muzycznej oraz Profesor UAM w Kaliszu. Płyta ukaże się na przełomie stycznia i lutego 2024r. – Obok tych znanych nam wszystkim kolęd, znajdzie się na niej też kilka mniej znanych, przepięknych, koncertowych kolęd tego kompozytora – podkreśla Daria Stachowicz.

Płyta jest realizowana w ramach przyznanego stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Projekt wspiera również Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim oraz firma CamDivision. – Wielkie podziękowania w stronę Pani Sylwii Nowickiej, Dyrektor Muzeum w Lewkowie, za udostępnienie tych pięknych przestrzeni pałacowych w celu zrealizowania nagrania – dodaje Stachowicz.

Daria Stachowicz jest absolwentką Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof. Danuty Paziuk-Zipser oraz dr hab. Aleksandry Kubas-Kruk. Ukończyła także Wydział Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej tejże Akademii. Jest również absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w klasie fortepianu mgr Iwony Nowosad. Jest laureatką III nagrody podczas VII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Rudolfa Petraka w Žilinie na Słowacji, uczestniczką finałowych etapów 35.Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Hansa Gabora Belvedere w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki. W październiku 2021 roku zdobyła II wyróżnienie oraz nagrodę specjalną Stowarzyszenia Artem Docenti podczas III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Viva Calisia w Kaliszu.

Źródło: Muzeum w Lewkowie

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze