baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

W poniedziałek rusza „Pociąg do historii”

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych realizuje projekt pn. „Pociąg do historii. Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży – o Wielkopolsce w kaliskiej wąskotorówce”. Do udziału w bezpłatnych przejazdach kolejką wąskotorową zaproszono za pośrednictwem gmin, uczniów szkół podstawowych z powiatu kaliskiego. Przejazdy odbędą się 10 października 2022 r. na trasie Zbiersk – Petryki – Zbiersk, wg. ustalonego harmonogramu.

Będzie to lekcja historii, podczas której uczniowie zapoznają się z okresem związanym z wybuchem i przebiegiem Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie otrzymają pamiątkowy bilet – paszport oraz będą świadkami i jednocześnie uczestnikami inscenizacji historycznej zaczynającej się w zaborze rosyjskim – Kaliszu (stacja Zbiersk), aby następnie przekroczyć granicę zaborów i ostatecznie dotrzeć do pruskiego Poznania (stacja Petryki).

Zadanie realizowane jest wspólnie z Powiatem Kaliskim oraz Gminą i Miastem Stawiszyn. Zadanie publiczne pn. „Pociąg do historii. Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży – o Wielkopolsce w kaliskiej wąskotorówce” jest realizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych i zostało dofinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze