baner_apka_2

W środę spotkanie o utrzymanie w ORLEN Superlidze Kobiet

W środę, 22 maja o godz. 17.45 w hali Kalisz Arena AWS Energa Szczypiorno Kalisz podejmie MTS Żory w drugim meczu barażowym o utrzymanie w ORLEN Superlidze Kobiet. Wstęp wolny.

Trzy bramki zaliczki, tyle mają zawodniczki AWS Energa Szczypiorno Kalisz przed środowym starciem z MTS Żory w ramach barażów o utrzymanie w ORLEN Superlidze Kobiet. W sobotę kaliszanki pokonały MTS 26:29, choć do przerwy prowadziły różnicą ośmiu bramek – 7:15. Żorzanki pokazały charakter w drugiej części spotkania i zniwelowały stratę, co powoduje, że kwestia awansu lub spadku jest otwarta.

Żory postawiły bardzo trudne warunki w drugiej połowie sobotniego meczu. Jednak cieszymy się, że wygrałyśmy na tym trudnym terenie. Żory chcą awansować, a my jako beniaminek chcemy pozostać w ORLEN Superlidze Kobiet – twierdzi bramkarka AWS Energa Szczypiorno Kalisz Izabela Prudzienica.

Do spotkań barażowych przygotowujemy się już od ostatniego meczu z Jarosławiem. Skupiamy się tylko i wyłącznie na Żorach – mówi obrotowa AWS Energa Szczypiorno Kalisz Katarzyna Wilczek – Podczas meczu w Kaliszu nie będziemy myślały o tym iloma bramkami wygrałyśmy w Żorach, bo naszym celem jest wygrać we własnej hali – dodaje.

Mecz pomiędzy AWS Energa Szczypiorno Kalisz a MTS-em Żory odbędzie się w środę, 22 maja o godz. 17.45. Transmisja na platformie emocje.tv. Wstęp na spotkanie wolny.

Tekst: MKS KALISZ