reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

W Szałe będzie można się kąpać?

Przedwczoraj, we wspólnym działaniu z Kancelarią Polskiego Instytutu Antywindykacji, członkowie stowarzyszenia Aktywni wysłali pismo do właściwych podmiotów mających wpływ na obszar jeziora Pokrzywnickiego oraz jego otoczenia. Zaapelowano również do wszystkich parlamentarzystów z regionu o aktywne zaangażowanie się w tę kwestię.

Gmina Opatówek zadeklarowała rozpoczęcie prac związanych z budową basenu w Szałe.

– Sugerujemy, aby basen został wybudowany na wodzie, albowiem taki krok sprawi, że będziemy mogli korzystać z niego, czując się tak, jakbyśmy wchodzili do jeziora. W tym czasie odbywać się będzie długi proces oczyszczania zbiornika, z którego już społeczność będzie mogła poniekąd korzystać – informują członkowie stowarzyszenia.

Zdaniem stowarzyszenia już teraz można rozpocząć prace nad stworzeniem infrastruktury, która nie wymaga ogromnych nakładów finansowych ani długotrwałych procesów. Ich propozycje to m.in. wyłożenie plaży piaskiem, renowacja pomostu oraz budowa różnorodnych atrakcji, takich jak boisko do piłki plażowej czy wodny plac zabaw, a także wspomniany wcześniej basen. W ramach tych planów sugerowano również wprowadzenie skuterów wodnych i sprzętu motorowodnego, z zachowaniem zasad, które nie kolidowałyby z przestrzenią przeznaczoną dla wędkarzy, klubów żeglarskich oraz klientów wypożyczalni kajaków i rowerków wodnych.

źródło: Mała Plaża, fot.: archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze