baner_FBAnt
Projekt Poznań
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

W Technikum im. Św. Józefa powstanie klasa patronacka Nestle

Wczoraj, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, doszło do podpisania porozumienia o współpracy edukacyjno-zawodowej pomiędzy trzema instytucjami: Centrum Wsparcia Rzemiosła w Kaliszu, Nestle Polska S.A. oraz Technikum im. Św. Józefa w Kaliszu.

Głównym założeniem porozumienia jest stworzenie klasy patronackiej, która pozwoli uczniom na zdobywanie zarówno teoretycznej wiedzy, jak i praktycznych umiejętności cenionych przez przyszłych pracodawców. Współpraca ta dotyczy kierunku technik robotyki, będącego odpowiedzią na potrzeby nowoczesnego przemysłu, w którym automatyzacja odgrywa coraz większą rolę.

To pierwszy krok w budowaniu silnej struktury kadry specjalistów w Nestle, którzy będą mogli realizować swoje pasje i talenty zgodne z wymogami rynku pracy”

– podkreśliła Pani Magdalena Sekura-Nowicka – Dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu

Technikum im. Św. Józefa w Kaliszu jako pierwsze w regionie oferuje kierunek technik robotyki. Dyrektor szkoły, Ks. dr Adam Kraska, zaznaczył, że nowoczesne technologie, takie jak automatyzacja, będą kluczowe w przyszłości, jednak rola człowieka w przemyśle nie zniknie – zmieni się jedynie charakter jego pracy.

„Jesteśmy prekursorem tego kierunku w regionie. Cieszy mnie, że nasza klasa jest wyróżniona, bo dostrzegamy dynamiczne zmiany w przemyśle. Firmy coraz częściej myślą o automatyzacji, ale człowiek zawsze będzie potrzebny – zmieni się tylko struktura jego pracy”

Nestle Polska S.A., jako jeden z głównych partnerów tej inicjatywy, zapewnia uczniom możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia na najwyższym poziomie. Dyrektor fabryki Nestle w Kaliszu, Magdalena Góreczna, zaznaczyła, że klasa patronacka to doskonałe połączenie teorii z praktyką. Uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnych technologii, co pozwoli im lepiej zrozumieć specyfikę pracy w rzeczywistych warunkach.

„Idziemy z duchem czasu, mamy już roboty, które uczniowie będą mogli zobaczyć i zrozumieć w praktyce. To świetny poligon dla młodych, którzy wkrótce wejdą na rynek pracy”

Patronatem zostało objętych 32 uczniów na kierunku technik robotyki. Dzięki zawartemu porozumieniu, młodzież zyska dostęp do nowoczesnych narzędzi edukacyjnych oraz praktyk w zakładach Nestle, co pozwoli im na zdobycie cennego doświadczenia. Kierownik ds. technicznych Nestle, Sławomir Wichniarz, podkreślił, że porozumienie daje młodzieży realną szansę na rozwój i budowanie swojej przyszłości w oparciu o współpracę z przemysłem.

„Wspólna wartość tego porozumienia to szansa na rozwój dla młodzieży oraz budowanie dla nich perspektyw w oparciu o nasze zakłady”

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Kalisz

Słuszna idea, aby dla lokalnego rynku szkolnictwo reagowało na potrzeby

Najnowsze