W wielkopolskim sejmiku o 3 radnych więcej?

Sejmikowe komisje zapoznały się w maju z dokumentem pn. „Raport o stanie województwa wielkopolskiego za 2020 rok”. W związku z tym, że województwo przekroczyło nieznacznie 3,5 mln mieszkańców, to możliwe, że w kolejnych wyborach grono radnych powiększy się o 3 osoby – oczywiście, jeśli stan się utrzyma.

Obowiązek opracowania takiego dokumentu i przedłożenia go radnym wynika ze znowelizowanych zapisów ustawy o samorządzie województwa. Szczegółowe dane o naszym regionie (PKB, sytuacja społeczno-gospodarcza, dane statystyczne itp.) zaprezentował podczas zdalnych obrad Komisji Planowania Przestrzennego i Infrastruktury Technicznej (17 maja) Grzegorz Potrzebowski, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej w UMWW. Ciekawie zabrzmiała informacja, że jako region przekroczyliśmy nieznacznie liczbę 3,5 mln mieszkańców. Zamieszkuje u nas o 4,9 tys. osób więcej niż w 2019 roku i jeśli ta tendencja się utrzyma, to w kolejnych wyborach samorządowych wybierzemy do sejmiku 42 radnych zamiast dotychczasowych 39. 

Ponadto komisja zaopiniowała pozytywnie kilkanaście propozycji zmian w tegorocznym budżecie regionu, wysłuchała sprawozdania na temat wojewódzkich finansów w 2020 roku oraz zapoznała się z informacją o stanie samorządowego mienia.

Źródło: UMWW

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze